Portal_background_image

استاندار: دفاع مقدس عرصه تابناکی از جهاد و شهادت است

همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح استان مرکزی با حضور استاندار در اراک به نمایش گذاشته شد.

علی اکبر شعبانی فرد، روز جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان مرکزی مصادف با اولین روز از هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس بارزترین نقطه عطف تاریخ حماسی، سیاسی و مذهبی ایران اسلامی است که به بهای رشادت ها و ایثارگری های مردان و زنانی حاصل شد که تمام هستی خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلام ناب محمدی و موجودیت میهن اسلامی در طبق اخلاص نهادند.

وی افزود: مردان و زنان ایثار گر در سایه رهبری حکیمانه و مدبرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حماسه ای را خلق کردند که جهانیان را به تحسین و تعجب واداشتند.

شعبانی فرد بیان کرد: امروز در جایی خدمت می‌کنیم و نوکری ملتی ارزشمند را بر عهده داریم که می توانیم به جهانیان اعلام کنیم که تحت امر ولایت امیرالمومنان همیشه در صحنه بوده و خواهیم بود.

استاندار ادامه داد: در این مجموعه تابناک، درخشنده ترین و نفیس ترین نگین گرانبها یاد و خاطره شهدا است، آنها جوانان و جوانمردانی پاک سرشتی بودند که با آگاهی و درک ولایی خود، موقعیت حساس کشور را تشخیص داده و وظیفه بزرگ جهادی را در راه خدا به فرماندهی فرمانده معظم کل قوا مشتاقانه پذیرا شدند.

وی تصریح کرد: هفته بزرگداشت 8 سال دفاع مقدس فرصتی ارزنده و مناسب است که بار دیگر با مرور بر تاریخ زرین جهاد پایداری و استقامت فرزندان ملت رشید ایران اسلامی یاد و خاطره دلاور مردان آن عرصه را گرامی بداریم.

شعبانی فرد با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ دفاع مقدس، ایثارگری و شهادت به عنوان سندی درخشان و جاودان از عزم و اراده ملی و عزت و اقتدار اسلامی است، افزود: این امر مهم باید با جدیت از سوی آحاد مردم شریف و شجاع میهن اسلامی مد نظر قرار گیرد.

استاندار گفت: امروز در کنار ملتی فهیم و ارزشمند و تابع ولایت هستیم که توانسته اند نظام مقدس جمهوری اسلامی را بعد از 33 سال حفظ و در برابر توطئه های دشمنان اعم از سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی مقاومت کنند.

وی با اشاره به اینکه با عنایت به توجه الهی ملت بزرگ ایران اسلامی به دستاوردهای بزرگ علمی و فناوری های عظیم دست پیدا کرده است، افزود: بسیاری از علم هایی که سران سلطه در اختیار داشته‌اند امروز در دست ملت ایران است و ما به عنوان ملتی سرافراز و آزاد اندیش می توانیم امکانات علمی و فنی را در اختیار ملتهای تحت ستم و آزادگان جهان قرار دهیم.

شعبانی فرد گفت: رویارویی با ملت ایران و حرکت جوشان و خروشان بیداری اسلامی باعث شده که دشمنان امت اسلامی به کارهای دیوانه واری همچون حادثه اخیر بپردازند.

 

در نخستین روز از هفته دفاع مقدس نیروهای مسلح استان اعم از نظامی و انتظامی، اقتدار و آمادگی خود را در دفاع از کیان اسلامی به نمایش گذاشتند.

سپس یگان های نمونه مسلح استان مرکزی شامل تیپ 71 پیاده سپاه روح الله استان مرکزی، گروهان 42 مهندسی رزمی قدر، گروهان پدافندهوایی ارتش جمهوری اسلامی، مرکز آموزش مالک اشتر ناجا، گروهان های نمونه سپاه ناحیه اراک، گروهان های موتوری تیپ 71 روح الله استان مرکزی، نیروی انتظامی و تیپ 42 مهندسی رزمی قدر، گارد پرچم سپاه روح الله استان مرکزی، دسته ویژه جانبازان و بسیجیان رزمی کار ذوالفقار سازمان بسیج از مقابل جایگاه، قرآن کریم و تمثال امام راحل و رهبری رژه رفتند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها