Portal_background_image

استاندار در همايش الماس هاي درخشان و تجليل از مقام آزادگان مطرح كرد: اقتدار نظام اسلامي هديه ايثارگران به ملت ايران است

آقازاده استاندار مرکزی در همایش الماس های درخشان و تجلیل از مقام آزادگان که به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی برگزار شد، گفت: اقتدار و عظمت ایران اسلامی که امروز تمام قدرت های جهان به خصوص کاخ سفید سر تسلیم در برابر آن فرود آورده اند، هدیه شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به ملت ایران است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  ایران اسلامی به برکت از خودگذشتگی ها و فداکاری های ایثارگران، شهدا، جانبازان و آزادگان به عنوان یک قدرت جهانی مطرح شده است.

وی ادامه داد: رزمندگان اسلام با پیروی از مکتب اهل بیت(ع)، رهبری های حکیمانه امام راحل و ایمان راسخ به آرمان های انقلاب اسلامی، توانستند مقابل رژیم بعثی که از حمایت های قدرت های جهان برخوردار بود، ایستادگی کرده و دشمن را از خاک وطن بیرون کنند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: بعد از جنگ تحمیلی نیز هدایت های مقام معظم رهبری، وحدت و یکپارچگی ملی باعث شد تا ملت ایران پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیموده و امروز تمامی قدرت های جهان مقابل عظمت این ملت سر تعظیم فرود بیاورند.

آقازاده افزود: ایران در جنگ تحمیلی به تنهایی توانست مقابل رژیم بعثی که از حمایت های کشورهای مرتجع منطقه و قدرت های شرق و غرب بهره مند بود، ایستادگی کند و فرهنگ باعظمت ایثار و شهادت  باید همچنان در جامعه جاری باشد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: جوانان و نوجوانان ایران اسلامی باید بدانند که امنیت و آرامشی کنونی در جای جای ایران اسلامی را باید قدر دانست چرا که در سایه ایثارگری ها و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به وجود آمده است.

آقازداه گفت: نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی آنچنان که باید فداکاری ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام را درک نکرده اند، بنابراین دستگاه های مختلف فرهنگی وظیفه دارند نسبت به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیش از پیش تلاش کرده تا مجاهدت های شهدا، جانبازان، ایثارگان و آزادگان در تاریخ انقلاب اسلامی و حتی تاریخ معاصر جهان ثبت شود.  

وی بیان کرد: صبر و استقامت آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی اجری زیادی دارد چرا که  آزادگان سال های سال شکنجه، دوری از خانواده و سختی های مربوط به اسارت را تحمل کردند اما از آرمان ها و اهداف نظام اسلامی دست نکشیدند.

استاندار مرکزی ادامه داد: آزادگان در صدور فرهنگ انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل نقش افرین بودند و در دوران اسارت قلبشان برای انقلاب اسلامی و امام راحل می تپید و سیره این عزیزان امروز باید الگوی رفتاری آحاد مردم و مسئولان قرار گیرد.

آقازاده در ادامه سخنان خود به برخی از کمبودها و محدودیت های جامعه ایثارگری نیز اشاره کرد و گفت:  مسئولان دستگاه های اجرایی وظیفه دارند به درخواست این قشر از جامعه با اولویت رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: برخوردها و رفتارهای مسئولان نباید دور از جایگاه آزادگان، جانبازان، شهدا و ایثارگران باشد و  مدیری که به این قشر از جامعه برخورد انقلابی نداشته باشد کفایت لازم برای مسئولیت را ندارد و باید در مورد او برخورد قانونی صورت گیرد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: ممکن است به دلیل برخی از محدودیت ها نتوان آنچنان که باید خواسته های جامعه ایثارگری را اجابت کرد اما این دلیل نمی شود که برخورد ما در شان این عزیزان نباشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوترابی فرد نیز گفت: : اردوگاه های رژیم بعثی با ایمان و استقامت اسرای ایرانی به دانشگاهی با عظمت تبدیل شد و هر یک از اسرا که مطلبی یا دانشی داشت به دیگران انتقال می داد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اردوگاه های رژیم بعثی برای اسرای ایرانی به عنوان نماد وحدت و یکپارچگی رزمندگان اسلام بود و تمام اقوام ترک، کرد، بلوچ، عرب، فارس و تمامی مذاهب تنها یک آرمان و هدف مقدس داشتند و آن هم استقامت در راه انقلاب اسلامی بود.

وی  بیان کرد: آزادگان با ایمان و استقامت اردوگاه های دشمن را به نماد دینداری، نوع دوستی و نزدیکی به خدا تبدیل کرده بودند و با عزت، اقتدار و عظمت به میهن اسلامی بازگشتند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد اظهار داشت: اسرای ایرانی، تمامی ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی را در اردوگاه های رزیم بعثی احیا کرده و جمهوری اسلامی دیگری را در عراق به وجود آوردند.

وی ادامه داد: بصیرت و استقامت باعث شد که آزادگان تمامی شکنجه ها و مشکلات دوران اسارت را تحمل کرده و با عزت و افتخار به کشور بازگردند و اکنون نیز اگر ملت ایران می خواهد، عزت و اقتدار خود را حفظ کند باید با ایمان و استقامت در مسیر انقلاب اسلامی مجاهدت کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: تمامی مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور با ایمان و استقامت در راه خدا، عقلانیت و مدیریت مبتنی بر قرآن و سیره اهل بیت(ع) حل می شود و در صورت گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می توان تمامی توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

وی یادآوری کرد: ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۶۹(سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی) از خاطره انگیزترین روزهای انقلاب اسلامی است و مجاهدت ها، صبر و استقلامت آزادگان در اردوگاه های عراق دیگر در تاریخ تکرار نخواهد شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها