Portal_background_image

استاندار در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي تفرش: صادرات استان مركزي طي چهار ماه نخست امسال به ۳۲۸ ميليون دلار رسيد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی مشترک استان و شهرستان تفرش، گفت: ۳۲8 میلیون دلار انواع محصولات غیرنفتی تا پایان تیرماه امسال از این استان به مقصد ۶۳ کشور جهان صادر شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار داشت: وزن کالاهای صادراتی این استان در سال جاری بیش ۶۰۰ هزار تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۱۱ درصد افزایش دارد. 

وی بیان کرد: ارزش کالاهای صادراتی استان مرکزی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش دارد که آن هم به‌دلیل عدم اظهار برخی صادرکنندگان به گمرکات استان است. 

استاندار مرکزی واردات استان مرکزی را تا پایان تیرماه امسال حدود ۱۶۰ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: با وجود این میزان واردات تراز تجاری استان مثبت ارزیابی شده است. 

آقازاده گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم تا کنون بیش ۲۰۰ هزار تن محصول از کشاورزان استان مرکزی خریداری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد رشد دارد  و این بیانگر همکاری همه جانبه کشاورزان به دولت در خرید تضمینی و ذخیره سازی محصول استراتژیک گندم است. 

وی ادامه‌ داد: سهم کشاورزان تفرش از گندم خریداری شده امسال استان  یک هزار و ۳۰۰ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰‌درصد رشد را نشان می دهد. 

استاندار مرکزی تاکید کرد: امسال با عنوان رونق تولید نامگذاری شده و  تمامی ظرفیت های استان و دستگاه های اجرایی باید در مسیر حل مشکلات تولیدکنندگان صنعت و کشاورزی به کار گرفته شود.

آقازاده ادامه‌ داد: ستاد اقتصاد مقاومتی استان کارنامه‌ درخشانی از خود به جا گذاسته و بخش عمده ای از مشکلات مردم که محوریت این نشست ها بوده با همکاری دستگاه های اجرایی حل شده است.

گفتنی است ساماندهی آرامگاه امامزاده احمد، ساخت نماد و آرامگاه پورفسور حسابی، حمایت از طرح کاوش شهر زیر زمینی تفرش، ارزیابی  طرح های دامداری سنتی در روستاهای تفرش از مهمترین مصوبات این نشست بود


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها