Portal_background_image

استاندار: دانشگاه ها زيربناي توسعه فرهنگي و اقتصادي در جامعه هستند

استاندار مركزي عصر سه شنبه در نشست شوراي هماهنگي دانشگاه هاي استان مركزي كه در محل استانداري برگزار شد، با اشاره به توانمندي هاي دانشگاه هاي استان، گفت: دانشگاه ها زير بناي توسعه فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي در جامعه هستند.

محمدحسين مقيمي ادامه داد: با توجه به مراکز دانشگاهی معتبر، نیروی انسانی ماهر و پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی کاردان در استان مركزي بايد با بهره گیری از تمام ظرفیت های دانشگاه برای همگام شدن با توسعه و رشد استان استفاده كرد و دانشجویان باید در تمامی حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و آموزشی دانشگاه وارد شده و فعالیت داشته باشند.

وي با اشاره به اينكه عقب ماندگي علمي مانع توسعه جوامع است، اظهار كرد: براي جبران عقب ماندگي در زمينه علمي بايد يك حركت وسيع و تلاش ويژه اي شود.

استاندار ادامه داد:‌ باید سعی شود، اجرای پژوهش‌ها بیشتر در اختیار دانشگاه‌ها قرار گیرد، زیرا دانشگاه‌ها اعضای با تخصص و تعهدی دارند.

وي خاطر نشان ساخت:‌ استان مركزي نياز به عزم جدي و اراده قوي براي دستيابي به فناوري ها و تكنولوژي هاي روز دنيا دارد كه بايد گام هاي اساسي و  بلندتري براي توسعه فناوري ها و تكنولوژي هاي نوين در استان برداريم.

مقیمی افزود: این استان به لحاظ موقعیت ویژه صنعتی و فروانی واحدهای دانشگاهی در توسعه اشتغال زایی در کشور سهم به سزایی دارد و تدابیر مسوولان باید در جهت ایجاد اشتغال پایدار و مولد باشد.

وي اظهار داشت: نقش دانشگاه ها در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران نقشی تعیین کننده است و هرچه در راستای توسعه کمی و کیفی دانشگاه ها و غنا بخشیدن به دانشگاه ها قدم برداریم کم است.

در این نشست تعدادی از روسای دانشگاههای استان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص توسعه کمی و کیفی مراکز علمی و آموزشی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها