Portal_background_image

استاندار خواستار مشارکت فعالانه بخش خصوصی درعمران شهری اراک شد

استاندار  خواستار مشارکت فعالانه بخش خصوصی در طرح های عمران، بهبود و توسعه مبلمان شهری اراک شد.
 

ˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح ساخت بزرگراه 55متری اراک یکی از مصوبات دور دوم سفر دولت به استان مرکزی است که برای تکمیل و بهره برداری آن از مشارکت بخش خصوصی استقبال می شود.

وی اظهار کرد: تاکنون بخشی از این طرح با تملک 16 پلاک با عنوان تقاطع غیرهم سطح هپکو انجام شده که تاثیر مستقیمی بر راهبری ترافیک شهری داشته است.

استاندار بیان کرد: باقی مانده مسیر این طرح عمرانی عظیم شهری در حدفاصل میدان ولیعصر (عج) تا پل سوم شعبان به طول یکهزار و 820 متر مربع است که نیاز به تملک اراضی مردم در یکهزار و 700 پلاک اصلی و فرعی دارد.

شعبانی فرد ادامه داد: حجم سرمایه گذاری مورد نیاز برای تملک اراضی مسیر بیش از دو هزار و 600 میلیارد ریال برآورد شده و برای سرمایه گذاران متقاضی این طرح حمایت های ویژه از سوی شهرداری به صورت امتیاز تجاری مسیر، تراکم و طبقات سازی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: طرح عمرانی 55 متری اراک 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اینک مذاکره با دو سرمایه گذار بخش خصوصی برای مشارکت در اجرای آن در جریان است.

استاندار تصریح کرد: مبلمان شهری اراک متناسب با جایگاه و شان یک مرکز استان رشد نداشته و می طلبد پیمانکاران بومی و کشوری در همکاری با شهرداری در اجرای طرح های عمرانی مشارکت فعالانه کرده واز مزایای پیش بینی شده برای آن بهره مند شوند.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها