Portal_background_image

استاندار خواستار تعیین تکلیف پروژه های بخش کشاورزی استان مرکزی ظرف 15 روز آینده شد

استاندار  خواستار تعیین تکلیف پروژه های بخش کشاورزی استان مرکزی ظرف 15 روز آینده شد.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی با تاکید بر این مهم  گفت: پروژه های تعریف شده و تصویب شده در ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی باید به شعب مرکزی بانک های عامل در استان اارئه شود تا روند بررسی طرح ها با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی ادامه داد: دبیرخانه ستاد توسعه بخش کشاورزی استان باید از فردا با برگزاری جلسات روزانه عملکرد بانک ها را در حوزه ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان پیگیری کنند.

 

شعباني فرد گفت: 358 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سال 90 به صندوق توسعه بخش کشاورزی این استان اختصاص یافت.

وي افزود: این اعتبار در قالب تسهیلات با سود هفت درصد به صورت مشترک با بانک سپه به متقاضیان پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: تاکنون 247 طرح کشاورزی به ارزش 520 میلیارد ریال به صندوق معرفی شده که باید در مدت سه روز با پیگیری فرمانداران و روسای اداره های جهادکشاورزی شهرستان ها جذب شود.

استاندار همچنین بیان کرد: 180 میلیارد ریال از محل اعتبارات سالجاری برای سرمایه در گردش و نقدینگی طرح های بخش کشاورزی با سود 13 درصد در نظر گرفته شده است.

وی توضیح داد: از این مقدار 30 میلیارد ریال جهت خرید کودشیمیایی به عاملان بخش خصوصی و 20 میلیارد ریال نیز برای خرید 25 دستگاه کمباین از کارخانه کمباین سازی اراک اختصاص یافته است.

شعبانی فرد، فرصت جذب اعتبار سالجاری را دو ماه عنوان کرد و افزود: دستگاه ها موظف هستند تا 15 روز آینده نسبت به تعیین تکلیف طرح های موجود اقدام کنند.

وی پیشرفت فیزیکی طرح های کشاورزی در شهرستان های فراهان، آشتیان و تفرش را مطلوب ارزیابی کرد و اضافه کرد: توزیع بخشی اعتبارات در شهرستان ها، منطقی و اصولی بوده و بانک های عامل موظف هستند، سریعتر نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

شعبانی فرد یادآور شد: در صورت جذب کامل مرحله اول اعتبارات بخش کشاورزی در سال 91، مرحله دوم نیز تخصیص می یابد که این مهم نیازمند بازنگری در طرح ها و اولویت بندی در اجرای آنهاست.

وی توضیح داد: هم اکنون ذخیره گوشت مرغ شب عید این استان چهار هزار و 700 تن است که تا پایان سال جاری به پنج هزار و 200 تن می رسد.  


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها