Portal_background_image

استاندار: حوزه های علمیه در مبارزه با فرقه های ضاله کارنامه درخشانی دارند

استاندار  گفت: حوزه های علمیه در مبارزه و مقابله با فرقه های ضاله، شبه افکنی دشمنان و دفاع از مرزهای اندیشه ای اسلام عزیز کارنامه درخشانی دارند.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ چهارشنبه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعضای شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور  افزود: حوزه های علمیه سنگربانان واقعی دین مبین اسلام هستند.

وی اضافه کرد: امروز کارکرد حوزه های علمیه بر اساس نیازهای روز و در زمینه مقابله با دسیسه های دشمنان متحول شده و طلبه ها علاوه بر سلاح ایمان و دروس حوزوی به تکنولوژی و زبان های زنده دنیا مسلط هستند.

استاندار  تاکید کرد: حوزه های علمیه اردوگاه امام زمان (عج) هستند و در این مکان های مقدس شجره طیبه فقاهت بیش از پیش بارورتر می شود و طلبه ها باید با انگیزه الهی در کسب علوم اسلامی قدم بردارند و با خود سازی و تهذیب نفس، فقاهت و معارف اسلامی را تقویت کنند.

شعبانی فرد ادامه داد: حوزه های علمیه باید در تربیت انسان های وارسته ای چون مرحوم آیت الله بروجری، آیت الله اراکی، شهید باهنر، شهید قدوسی، مرحوم طالقانی و شهید مطهری بیش از پیش تلاش کنند زیرا شخصیت های دینی و مراجع عظام تقلید سنگربانان اسلام عزیز بوده و هستند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از هزاران سایت و شبکه ماهواره ای علیه اسلام و شیعه فعالیت دارند بنابراین حوزه های علمیه نیز برای شکست حرکت های ضد تبلیغی دشمنان باید بیشتر تلاش کرده و از ابزار و تجهیزات تبلیغاتی و رسانه ای استفاده کنند.

استاندار افزود: دین مبین اسلام به کسب علم و دانش بسیار اهمیت داده و همه را به تلاش در این بخش توصیه کرده است بنابراین طلاب دینی باید بیشتر با قرآن مانوس شده و نسبت به درک مفاهیم الهی و عمل به دستورات قرآنی بیش از پیش تلاش کنند.

شعبانی فرد تاکید کرد: موفقیت بیشتر و روز افزون حوزه های علمیه و طلبه های علوم دینی در گرو عملیاتی کردن اهداف و آرمان های بلند امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در این زمینه باید با هوشیاری و تلاش بیشتر گام برداشت.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها