Portal_background_image

استاندار: حضورهمه جانبه مردم در انتخابات معادلات دشمن را برهم مي زند

استاندار گفت: حضور همه جانبه مردم در انتخابات رياست جمهوري معادلات خارجي و داخلي دشمن را بر هم مي زند.

استاندار روز يكشنبه در كارگاه آموزشي بررسي مسائل اجتماعي كه با حضور مديران دستگاههاي اجرايي و مسئولين استان در سالن همايش پيامبر اعظم (ص ) استانداري برگزار شد گفت: حضور آگاهانه مردم در انتخابات، دشمنان انقلاب را از خواب بيدار كرده و معادله هاي آنان را برهم مي زند.


علي اكبر شعباني فرد خاطر نشان كرد: فضاي انتخابات بايد با نشاط باشد و درجهت آرمانهاي نظام مقدس اسلامي و انديشه هاي امام راحل (ره) و رهبر عظيم الشان انقلاب اسلامي باشد.


وي ادامه داد: همه دستگاههاي اجرايي و مسئولين وظيفه دارند كه با تمام تلاش خود زمينه حضور حداكثري مردم را در انتخابات 24 خرداد 92 فراهم سازند تا انتخاباتي سالم، باشكوه و پرشور برگزار شود.


شعباني فرد گفت: وظيفه مديران و مسئولين نظام پاسداري از خون شهدا است و اگر كسي در مسئوليت خود كوتاهي كند مورد خشم الهي قرار مي گيرد.


وی تاكید كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخابات باعث اعتلای پرچم نظام مقدس گردیده و بر وفاق , همدلی و نشاط مردم می افزاید, بنابراین ایجاد فضایی سالم جهت تحقق اهداف یاد شده و ایجاد زمینه ی حضور گسترده و حداكثری مردم پای صندوق های اخذ رای از مهمترین اهداف عوامل اجرایی انتخابات خواهد بود.


شعباني فرد در اين كارگاه يكروزه به شاخص هاي مهم انديشه امام از نگاه رهبري اشاره كردند و گفتند:
از نظر مقام معظم رهبری نکتة مهمی که در تبیین خط و اندیشه امام باید مورد توجه قرار بگیرد، تبیین صحیح و شفاف اندیشه های امام است. ایشان در این زمینه فرمودند: «نباید اجازه داد این شاخصها غلط تبیین شوند، یا پنهان بمانند، یا فراموش شوند. اگر ما این شاخص ها را بد تبیین کردیم و غلط ارائه دادیم، مثل این است که یک قطب نما را در یک راه از دست بدهیم، یا قطب نما از کار بیفتد. بدخواهان هم در این میان از فرصت استفاده می کنند، راه را جوری تبیین می کنند که ملت به اشتباه بیفتد. مواضع امام بایستی به طور روشن و واضح - همان طور که خود او گفت، همان طور که خود او نوشت - تبیین شود؛ این ملاک راه امام و خط امام و صراط مستقیم انقلاب است.


وي بيان كرد: رهبر انقلاب اسلامي، مکتب امام را، راهنماي نظري و عملي مردم و مسئولين مي دانند و در اين زمينه خاطرنشان ساختند كه مکتب امام يک بسته کامل و داراي ابعاد مختلفي است که بايد اين ابعاد را، باهم و به موازات هم، مورد توجه و عمل قرارداد تا در مسير پيمودن راه امام، انحرافي و خطايي ايجاد نشود.


شعباني فرد گفت: رهبر انقلاب اسلامي انتخاب مردمسالاري ديني را به عنوان بستر اصلي نظام سياسي کشور، بارزترين نمونه عقلانيت امام مي دانند و فرمودند تکيه بر آراي ملت و نهادينه کردن حضور و انتخاب ملت، آن هم در کشوري که قرنها استبداد و ديکتاتوري بر آن حاکم بوده است، نشان مي‌دهد عقلانيت در اداره کشور، از ابعاد اساسي مکتب حيات بخش و سعادت آفرين امام است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي، شناخت دشمنان و هوشياري و استقامت کامل در مقابل آنان را از ديگر مظاهر خرد و هوشمندي امام خميني(ره) دانستند و افزودند: برخلاف کساني که کوتاه آمدن در مقابل دشمنان را در برخي مواقع، اقتضاي عقل مي‌دانند، امام با تکيه بر خرد پخته خود، عقب نشيني و نرمش در قبال دشمنان را، دادن فرصت پيشروي به آنان مي‌دانست و به همين علت، در تمام حيات پربرکت خود، همچون کوه در مقابل دشمنان ايستاد.


استاندار در پايان گفت: تزريق "روح اعتماد به نفس در ملت" از ديگر نمودهاي تکيه امام بر عقل و خرد بود که رهبر انقلاب به آن پرداخته است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها