Portal_background_image

استاندار: تولید فیلم توهین آمیز به پیامبر اعظم (ص) نشانگر اضمحلال شیطان بزرگ است

 استاندار گفت: تولید فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) نشانگر اصمحلال شیطان بزرگ و صهیونیزم بین الملل است.
 

 ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در سومین نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی  که در محل استانداری برگزار شد، افزود:  این حرکت مذبوحانه و غیر مذهبی از نگاه و دیدگاه همه ملت های مختلف دنیا محکوم است و انزجار جهانیان را نسبت به رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا تشدید کرده است.

وی بیان کرد: راهپیمایی بزرگ ملت ایران اسلامی در محکومیت تهیه و انتشار فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که به صورت باشکوه برگزار شد.

استاندار اضافه کرد: استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل نمی تواند از گسترش و بروز موج بیداری اسلامی در دنیا جلوگیری کند و با هدف خدشه به چهره مسلمانان اقدام به پخش فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) می کند.

شعبانی فرد اظهار کرد: سخنرانی روشنگرانه و هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در قلب های ملت های مسلمان و جهانیان به خصوص در برگزاری اجلاس غیر متعهدها رسوخ کرده و موجب تزلزل بیشتر نظام سلطه در دنیا شده است.

وی تاکید کرد: توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) زمینه انس و محبت آن حضرت را در ملت های مختلف گسترش داده است و زمینه ساز اسلام ناب محمدی (ص) در جهان خواهد شد.
 

 استاندار در این نشست گفت: انتقال صنایع آلاینده از حریم شهرها و تلاش برای تحقق کاهش آلودگی هوا از مطالبات جدی مردم و مسوولان است.

وی افزود: مردم در مراجعه به استانداری، نمایندگان مردم در مجلس و اصحاب رسانه دغدغه جدی در خصوص انتقال صنایع آلاینده از شهرها دارند.

وی تاکید کرد: مطالبات مردم باید در قالب کارگروه با حضور نمایندگان شهرداری، اصناف، محیط زیست، صنعت و معدن و تجارت و استانداری رسیدگی شود و در این خصوص با مدیرعامل ایرالکو برای واگذاری زمین بحث و تبادل نظر شده است.

استاندار بیان کرد: در زمینه خروج صنایع آلاینده از حریم شهر اراک، دو قطعه زمین در اختیار شهرداری و اصناف قرار داده شده است و باید هرچه سریع تر واحدهای صنعتی تعریف شده در آن برای استقرار در مکان های خارج شهر برنامه ریزی و اقدام کنند.

شعبانی فرد خاطر نشان کرد: همچنین بیمارستان 35 تختخوابی شهرستان خنداب در طرح های مهر ماندگار تعریف شده و تا کنون دو میلیارد و 910 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته و باید این طرح تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

 

وی تاکید کرد: مطالبات مردم باید در قالب کارگروه با حضور نمایندگان شهرداری، اصناف، محیط زیست، صنعت و معدن و تجارت و استانداری رسیدگی شود و در این خصوص با مدیرعامل ایرالکو برای واگذاری زمین بحث و تبادل نظر شده است

استاندار یادآور شد: در زمینه آب رسانی از سد کمال صالح به شهر اراک نیز 110 میلیارد ریال اختصاص یافته اما آب و فاضلاب شهر سنجان برای اتمام این طرح باید سرعت و فعالیت بیشتری داشته باشد.

شعبانی فرد تصریح کرد: در خصوص تکمیل طرح مسکن مهر شهر ساروق از توابع اراک درباره ارائه تسهیلات لازم بانکی و حمایت های نهادهای خدماتی و واگذاری انرژی هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی بیان کرد: فراهم کردن زیر ساخت های توسعه متوازن در شهرها و نقاط مختلف استان مرکزی همواره مورد توجه جدی استانداری قرار داشته و دارد و در این زمینه تعامل و همکاری بسیار خوبی بین مدیران استانی، شهرستانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

استاندار استان مرکزی اظهار کرد: برای ارتقای نقاط روستایی به شهر باید برای رونق و توسعه بیشتر صنعت کشاورزی، دامپروری و باغداری رعایت زیر ساخت های لازم را انجام داد تا ضمن حفظ و تقویت فضای سبز از نابودی کشاورزی جلوگیری کرد.

شعبانی فرد یادآور شد: برای ارتقای روستاها به شهرها علاوه بر فضای آموزشی، ورزشی، اداری و مذهبی باید به زیر ساخت ها و ظرفیت های کشاورزی بیش از پیش توجه شود.

در این نشست که نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند طرح افزایش محدوده شهر دلیجان و تغییر کاربری اراضی شرقی بیمارستان امام خمینی (ره) کوی رضوی اراک شامل ساخت سینما، خدمات بین راهی، هنرستان، مجموعه ورزشی دادگستری، مجموعه فرهنگی و ورزشی، پارکینگ، مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر، سفره خانه و مجموعه تفریحی به تصویب رسید.

همچنین در این نشست مقرر شد ابهامات و بررسی دقیق کارشناسی طرح جامع تفضیلی شهر جاورسیان خنداب و میلاجرد کمیجان در کارگروه تخصصی انجام و سپس در نشست آتی شورای توسعه و برنامه ریزی مطرح شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها