Portal_background_image

استاندار: توليد علم بايد منشا ثروت شود

استاندار گفت:‌علم باعث توليد ثروت در كشور مي شود.

 ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی افزود: هم اینک ایران در رتبه هفدهم علمی دنیا قرار دارد که بالاتر از برنامه چشم انداز است.

وی بیان کرد: شاخص اندازه گیری در حوزه علمی تولید مقاله ها است که در این زمینه دانشمندان و استادان دانشگاه های ایران در دنیا درخشیده اند.

استاندار  ادامه داد: هم اینک ایران در علم پزشکی، هوا و فضا، دانش صلح آمیز هسته ای و سلول های بنیادین حرف های زیادی برای گفتن در دنیا دارد.

شعبانی خاطر نشان کرد: امروز دانشگاه ها رسالت بزرگی در تحقق اقتصاد مقاومتی، ارائه سبک ایرانی - اسلامی و کسب ثروت از راه تولید علم دارند.

وی اضافه کرد: دولت های نهم و دهم در حمایت از پژوهشگران، محققان و نخبگان پرونده درخشانی دارند.

شعبانی فرد از موازی کاری وزارتخانه ها در تاسیس دانشگاه انتقاد کرد و ادامه داد: تاسیس دانشگاه های موازی موجب هدر رفتن هزینه، تجهیزات و منابع انسانی می شود.

وی اظهار کرد: وزارتخانه ها برای تربیت نیروی انسانی ماهر باید با دانشگاه های موجود و فعال کشور هماهنگی کرده زیرا تربیت و پرورش مختصصان بخش های مختلف بر عهده واحدهای علمی و آموزشی است.

استاندار تصریح کرد: تا پایان امسال از ادامه فعالیت واحد های دانشگاهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، بازرسی و سایر واحد های دانشگاهی تحت نظر ادارات در این استان جلوگیری خواهد شد.

شعبانی فرد بیان کرد: مسوولان دانشگاه ها باید در راستای نیازمندی های استان و کشور استانداری را یاری کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان مرکزی نیز گفت: هفت و هشت دهم درصد جمعیت این استان را دانشجویان تشکیل می دهند که این رقم در سال های گذشته 10 درصد بوده است.

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ افزود: از جمعیت دانشجویی استان مرکزی 54 درصد بومی و 46درصد غیر بومی هستند و 40 و هشت دهم درصد از جمعیت دانشجویی استان را دختران و 59 و 2 دهم درصد را پسران تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: شهرستان خنداب با 61 صدم درصد کمترین تعداد دانشجو و بیشترین تعداد این قشر در استان مرکزی متعلق به اراک است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان مرکزی خاطر نشان کرد: در 82 مرکز دانشگاهی مستقر در این استان در مجموع شش هزار و 594 استاد و عضو هیات علمی مشغول به تدریس هستند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها