Portal_background_image

استاندار: توسعه متوازن نیازمند تعامل همه دستگاههای اجرایی است

استاندارمرکزی گفت: توسعه متوازن نیازمند تعامل همه دستگاههای اجرایی است.

ˈمحمد حسین مقیمی ˈ روز پنج شنبه در هشتمین نشست شورای اداری شهرستان اراک افزود: تعامل و همکاری بین بخشی راهکار حل مشکلاتی است که استان از آنها رنج می برد.

وی ادامه داد: طرح جامع شهر، برنامه های مدون کاهش آلودگی هوا، بسترسازی زیر ساختهای یک کلانشهر و کمک به ایجاد کمربند سبز شهر اراک از جمله مواردی است که باید با جدیت توسط دستگاههای اجرایی دنبال شود.

مقیمی اظهار کرد: به منظور بررسی و رفع چالش های موجود در حوزه باغ ها و فضای سبز سنجان و کرهرود اراک و احیای قنوات این ناحیه؛ نشستی فوق العاده با حضور مدیران دستگاههای اجرایی برگزار خواهد شد.

فرماندار اراک نیز گفت: بحث آلودگی هوای شهر اراک در ماههای اخیر عاملی شده تا عده ای از سرمایه گذاران ازسرمایه گذاری در این شهر صرف نظر کنند.

ˈمسلم پورقاسمیان ˈ افزود: دولت و مجموعه نمایندگان استان به وی‍‍‍ژه نمایندگان اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خدمات ارزنده ای در جهت کاهش آلودگی هوای اراک انجام داده اند که نمونه آن تعطیلی تعدادی از دیگهای خطوط قدیم احیای آلومینیوم است.

او بیان کرد: کوره های آجرپزی و ناوگان حمل ونقل عمومی به ویژه اتوبوس های شهری به سوخت پاک مجهز شده اند و امید است در آینده نزدیک با مشارکت همه دستگاههای اجرایی و شهروندان مشکل آلودگی هوای اراک کنترل شود.

وی اضافه کرد: توسعه صنعت توریسم و کمک به بهبود کیفیت آب شرب اراک و بازنگری در ارایه تسهیلات بخش کشاورزی نیز باید با قوت بیشتر پیگیری شود تا ظرفیتهای بالقوه استان بیشتر از گذشته نمایان شود.

رییس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت: طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک به منظور اجرا و کمک به رفع مشکلات محیط زیست نیازمند بازنگری جدی است.

ˈکیومرث محمودیˈ ادامه داد: تمامی اعتبارات این طرح مربوط سالهای گذشته است و برای اجرایی کردن آن می بایست با توجه به افزایش نرخ تورم، بازبینی جدی در تخصیص این اعتبارات صورت گیرد.

در ادامه این نشست کارگروهای صنعت ومعدن، فرهنگی و اجتماعی و آب و کشاورزی با حضور مسولان و نماینده مردم اراک،کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها