Portal_background_image

استاندار: توسعه شهرستان خمین در گرو همكاری مسوولان و خیرین است

 استاندار گفت: رفع عقب ماندگی و توسعه خمین در گرو همكاری و مساعدت مسوولان و خیرین شهرستان است.
 

علی اكبر شعبانی فرد' چهارشنبه در مراسم افتتاحیه اولین دستگاه ام آرآی پیشرفته بیمارستان خمین در محل كانون امام خمینی (ره) این شهرستان افزود: خمین به عنوان زادگاه بنیانگذارانقلاب اسلامی و شهرستان یكهزار شهید باید در شان آنها ساخته شود و ما همواره آمادگی لازم برای همكاری با مسوولان و خیرین را برای رفع محرومیت و عقب افتادگی این شهرستان را داریم.

وی گفت: عقب افتادگی در خمین خیلی زیاد است و تا رسیدن به رفع محرومیت ها ما فاصله بسیار زیادی داریم.

وی بیان كرد: تا پایان دولت دهم یكسال و نیم دیگر باقی است و باید با سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال از مهاجرت جوانان جویای كار به شهرستان ها دیگر و سایر استانها جلوگیری كنیم.

شعبانی فرد، افزود: این خیر با احداث مركز ام آرآی در محوطه بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان زمینه خدمات دهی به بیماران خمین و سایر استانهای مجاور را فراهم كرده است.

وی ادامه داد: ما مسوولان با ایجاد بسترهای لازم می توانیم زمینه جذب و حمایت از خیرین و سرمایه گذاران بخش خصوصی را فراهم كنیم.

استاندار  ، گفت: سال آینده با با بهره برداری از جاده های در حال احداث در تمام محورهای مواصلاتی های ، 32 میلیون مسافر از این مسیرها می توانند به استان های شمالی كشور سفر كنند.

وی اضافه كرد: اجرای پروژه اتصال محورهای مواصلاتی استان مركزی به مناطق شمال كشور از مصوبات دور سوم سفرهیات دولت به استان مركزی است كه از محور محلات، دلیجان، اراك، كمیجان آغاز شده و از پس از گذر از قزوین به استان رشت متصل خواهد شد.

وی بیان كرد: در طی این چهارساله 600متخصص وارد استان شدند و بیمارستان امیرالمومنین نیز راه اندازی شده است.

وی گفت: امسال دانشكده علوم پزشكی در رشته های كارشناسی اطاق عمل و مامایی دانشجو جذب می كند.

وی ادامه داد: پیگیر هستیم مجوز لازم برای راه اندازی مركز تحقیقات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین را از وزارت بهداشت و درمان دریافت كنیم.

وی گفت: امام خمینی (ره) اسلام را در قرن معاصر زنده كرد، ائمه اطهار خصوصا امام زمان (عج) را به بشریت شناساند و امام شناسی، پیامبرشناسی، توكل بر خدا را به ما بشر امروز آموخت.

شعبانی فرد، بیان كرد: امام خمینی (ره) با توكل بر خدا ، توسل به ائمه اطهار و پشتیبانی مردم توانست بر حكومت طاغوتی چیره یابد.

وی گفت: شكل گیری نهضت های بیداری اسلامی در اقصی نقاط دنیا خصوصا در كشورهای اسلامی منطقه و حتی جنبش وال استریت كه در كشورهای غربی ایجاد شده ، مدیون امام خمینی (ره) است.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) با دادن روح معنویت، اندیشه ، دین ، اعتقادات ، اعتماد به نفس ، اخلاق ، منش آزادگی و مردانگی امروز ملت ایران، مدیون امام راحل (ره) است.

در پایان مراسم از طرف وزیر بهداشت و درمان ، رییس دانشكده علوم پزشكی اراك، دبیركل مجمع خیرین سلامت كشور، شورای اسلامی و شهرداری خمین ، از خدمات خیر اهدا كننده دستگاه ام آرآی به بیمارستان امام خمینی (ره) با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

همچنین در این مراسم به مسوول بخش مالی و LC بخش ام آر آی ، ریس شبكه بهداشت و درمان خمین، مسوول بهره برداری ام آر آی ، رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ، مسوول پروژه نصب و راه اندازی ام آرآی با اهدا تندیس از خدمات آنها تقدیر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها