Portal_background_image

استاندار: تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی وظیفه قانونی و شرعی است

استاندار گفت: تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی وظیفه قانونی و شرعی است و همه مدیران باید در این زمینه با همه توان وارد میدان شوند.

'علی اكبر شعبانی فرد' شنبه شب در نشست شورای اداری استان مركزی در اراك افزود: اقتصاد مقاومتی شعار نیست بلكه راهبردی اساسی برای شكست تحریم های دشمنان است كه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است.

وی اضافه كرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید فعالیت شركت های دانش بنیان تقویت شود زیرا فعالیت این شركت ها زمینه تحقق اقتصاد پایدار و موفق را فراهم می كند.

استاندار  بیان كرد: شركت های دانش بنیان به واسطه علم و عمل حركت می كنند كه نتیجه آن ثروت آفرینی بوده و حاصل این فرایند شكوفایی همه جانبه كشور خواهد شد.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: امروز دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از طریق اقتصاد وارد جنگ با كشور شده است زیرا در هجمه های نظامی، سیاسی و فرهنگی مقابل اراده پولادین ملت ایران شكست خورده است.

وی ادامه داد: ایران اسلامی با توكل بر خدا، هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش های دانشمندان ایرانی از طریق توسعه علمی و حركت های دانش بنیان در زمینه های سلول های بنیادین، فناوری های صنعتی، هوا و فضا در دنیا درخشیده است.

استاندار اظهار كرد: باید برای رسیدن به هدف دانش بنیان، زمینه توسعه پژوهش و تحقیق را در اولویت و با تشكیل بانك های اطلاعاتی جامع سطح علمی را ارتقا داد.

شعبانی فرد توضیح داد: مسوولان برای فعالیت بیشتر شركت های دانش بنیان بخش خصوصی به همراه بخش دولتی برنامه ریزی و تلاش كنند تا روحیه خودباوری، هویت ملی و قدرت سیاسی و اقتصاد پویا بیش از پیش تقویت شود.

استاندار اظهار كرد: مسیر حركت و فعالیت نخبگان به خصوص نخبگان علمی را باید تسهیل كرد تا بتوان با پشتیبانی مردم و رشد تولید ملی و داخلی تهدیدهای دشمنان را به فرصت تبدیل كرد.

شعبانی فرد تاكید كرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید مقوله صرفه جویی را به جدی در دستور كار قرار دهند زیرا این مقوله مصداق عینی پاسداری از ارزش ها، آرمان ها و اهداف امام راحل، رهبری و شهیدان والامقام است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ماه مبارك رمضان و استفاده بیشتر از فضیلت های زیاد این ماه یادآور شد: برای رسیدن به آرامش و بهره مندی از سعادت دنیا و آخرت باید از تهمت، دروغ و شایعه پراكنی در جامعه جلوگیری كرد.

استاندار  اشاره كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی و حكومت دینی اگر جرمی ثابت شود دستگاه قضایی با قدرت و قوت با آن برخورد خواهد كرد كه این مهم نشانه عدالت است بنابراین نباید با شایعه پراكنی و تهمت های بی روا زمینه خدشه دار شدن افراد را فراهم كرد.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی در ادامه این نشست با استناد به حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) درباره مروت و مردانگی گفت: اقتصاد مقاومتی سرشار از ایمان، تقوا و توكل به خدا است كه موجب تقویت عزم و اراده افراد برای تولید و خودكفایی می شود.

آیت الله 'قربانعلی دری نجف آبادی' افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون زا است و انسان تنها برای رسیدن به حقوق الهی تلاش و دین خود را محكم حفظ می كند.

وی بیان كرد: اگر اقتدار اقتصادی به وجود آید سایر اقتدارها را نیز به همراه خواهد آورد و كشور با عزت و سربلندی به حركت توفنده خود ادامه می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی اضافه كرد: با وجود دمكراسی و مردم سالاری دینی در كشور می توان اقتصاد مقاومتی را عملیاتی كرده و تهدید های دشمنان را خنثی كرد.

آیت الله دری نجف آبادی خاطر نشان كرد: ملت ایران باید از ذلت 350 ساله حكام فاسد گذشته كشور درس عبرت بگیرد و برای رسیدن به خودكفایی همه جانبه و اقتدار كامل بی وقفه تلاش كند.

وی یادآور شد: امروز دشمن برای ضربه زدن به كشور از راه جنگ اقتصادی به میدان آمده و ملت ایران اسلامی با پشتیبانی و حمایت از رهبری مانند همیشه دشمنان را ناكام خواهد كرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها