Portal_background_image

استاندار: تقویت زیرساخت های لازم مدیریت بحران در شهر داودآباد اراك ضروری است

استاندار گفت: تقویت زیرساخت های لازم مدیریت بحران در شهر داودآباد از توابع اراك ضروری است.

'علی اكبر شعبانی فرد' روز شنبه در جریان آغاز عملیات اجرایی مركز بهداشت شهر داودآباد افزود: استان مركزی یكی از مناطق مستعد حوادث طبیعی است و زلزله های دی و بهمن ماه سال گذشته در این شهر هشداری برای فرهنگ سازی، تقویت مدیریت بحران و توجه به اصلاح و استحكام بناهای این منطقه است.

وی تاكید كرد: داودآباد به تازگی در تقسیمات كشوری به شهر تبدیل شده و بافت فرسوده روستایی آن نیازمند بازسازی است و شهرداری این شهر باید این مهم را با محوریت استفاده حداكثری از تسهیلات مسكن مهر در بافت فرسوده شهرها دنبال كند.

شعبانی فرد عنوان كرد: ایجاد یك مركز بهداشت مجهز با امكانات زیرساختی مناسب در داودآباد پیش بینی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشكی اراك در این مراسم گفت: مركز بهداشت داودآباد در زمینی به وسعت یكهزار و 500 مترمربع با زیربنای 500 متر در زمانبندی شش ماهه ساخته و تجهیز می شود.

دكتر 'مجید رمضانی' افزود: برای ساخت این مركز بهداشت شهری پنج میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته كه نیمی از این اعتبارات از محل ستاد بحران استانداری مركزی و نیم دیگر از اعتبارات دانشگاه علوم پزشكی تامین شده است.

وی بیان كرد: نوسازی مركز بهداشت داودآباد با هدف ایجاد زیرساخت های مطلوب بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی احتمالی در شرایط بحران و خدمات با كیفیت درمانی به مردم این شهر صورت می گیرد.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها