Portal_background_image

استاندار: تقويت سرمايه گذاري در استان مركزي در اولويت است

استاندار گفت: تقویت سرمایه گذاری در استان مرکزی اولویت کاری است و همه مسوولان به دور از نگاه بخشی باید برای این مهم تلاش کنند.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز سه شنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی در اراک افزود: حجم سرمایه گذاری اقتصادی استان مرکزی در چهار سال اخیر 12 میلیارد دلار است که بخش بزرگی از آن خارجی است.

وی اظهار کرد: حجم سرمایه گذاری اقتصادی استان در 36 سال گذشته حدود 24 میلیارد دلار بوده و جهش حاصل شده در چهار سال اخیر نشان دهنده عزم استان در رونق اقتصادی و باروری ظرفیت های اقتصادی و اشتغال است.

استاندار اظهار کرد: سیاست دولت در حوزه سرمایه گذاری خارجی بر تسهیل امور و حل موانع و مشکلات در کوتاه ترین زمان است.

وي گفت: سیر سعودی سرمایه گذاری اقتصادی در این استان، بیانگر جهت گیری صحیح در حمایت از سرمایه گذار و تقویت زیرساخت های تولید است.

شعبانی فرد اضافه کرد: با توجه به اینکه دو هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان ساوه و شهرک صنعتی کاوه در مراحل پایانی تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی است، شرایط منحصر به فردی برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی مهیا می شود.

وی اظهار کرد: استان مرکزی با دو هزار و 850 واحد تولیدی و صنعتی رتبه نخست تنوع صنعتی کشور و رتبه دوم صنایع مادر را دارد و در رمینه صنایع با فناوری بالا(های تک)نیز جایگاه ویژه ای در کشور دارد.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: پتروشیمی شازند یکی از واحدهای مهم تولید مواد اولیه صنایع شوینده است و آمادگی لازم برای جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی برای احداث واحد تولید مواد شوینده در این شهرستان وجود دارد.

رییس سازمان امور اقتصاد ودارایی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 27 پروژه تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری خارجی با حجم 402 و نیم میلیون دلار تا کنون در استان مرکزی اجرا شده است

ˈحسن میرزاخانیˈ افزود: 171 میلیون دلار از سرمایه خارجی این پروژه ها با مجوز رسمی مرکز خدمات سرمایه گذاری دولت جذب شده و مابقی به صورت آزاد است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون شش تقاضای سرمایه گذاری خارجی با حجم سرمایه گذاری 70 میلیون دلار در استان در دستور کار قرار گرفته که دو پروژه محقق شده و چهار پروژه نیز در دست پیگیری است.

رییس سازمان اقتصاد و دارایی استان مرکزی اضافه کرد: استان مرکزی در آخرین ارزیابی عملکرد سازمان سرمایه گذاری فنی و اقتصادی ایران، رتبه اول را از نظر رشد جذب سرمایه خارجی و نظارت و راهبری سرمایه گذاران کسب کرده است.

میرزاخانی خاطرنشان کرد: بیشترین سرمایه گذاری های خارجی محقق شده استان در زمینه صنایع شیمیایی، غذایی، بسته بندی، فلزی، ساختمانی و خودروسازی است.

وی بیان کرد: 59 و دو دهم درصد سرمایه گذاری های خارجی استان با مشارکت کشورهای اروپایی و مابقی با مشارکت کشورهای عربی، ترکیه و افغانستان است.

در این نشست مشکل واحد های صنعتی که با سرمایه گذاری خارجی احداث شده اند، بررسی شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها