Portal_background_image

استاندار: تعهد اشتغالزایی استان مركزی 46 هزار و 129 فرصت شغلی است

استاندار گفت: تعهد اشتغالزایی این استان در سال جاری ایجاد 46 هزار و 129 فرصت شغلی است كه با همكاری دستگاه های اجرایی عملیاتی خواهد شد.

علی اكبر شعبانی فرد' روز یكشنبه در نشست كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مركزی افزود: این استان در سال گذشته با ایجاد بیش از 45 هزار شغل و طبق راستی آزمایی انجام شده از استان های پیشرو و برتر كشور بوده است.

وی خاطر نشان كرد: 20 دستگاه اجرایی در این استان موظف به ایجاد مشاغل پایدار و تاثیرگذار هستند كه باید با شناسایی پتانسیل های مطلوب اقدام به ایجاد زیر ساخت های بهینه كنند.

شعبانی فرد توضیح داد: ایجاد صنایع وابسته و تخصصی در حوزه صنعت و معدن، راه اندازی چاپخانه های مستقل و ایجاد صنایع تبدیلی و تكمیلی در حوزه كشاورزی از زیر ساخت های لازم برای ایجاد اشتغال است.

استاندار  اضافه كرد: در این بخش دستگاه های راه و شهرسازی، جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و كمیته امداد امام خمینی (ره)، حمل و نقل و پایانه ها، آموزش و پرورش، تعاون، كار و رفاه اجتماعی، صندوق مهر امام رضا (ع) و فنی و حرفه ای و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی بیشترین تعهد را در ایجاد اشتغال در استان دارند.

** میزان سرمایه گذاری در استان مركزی سه و هشت دهم میلیارد دلار است

استاندار بیان كرد: میزان سرمایه گذاری در این استان از پیروزی انقلاب اسلامی تا پایان دولت نهم، شش و هفت دهم میلیارد دلار بوده در حالیكه در حدود چهار سال گذشته بدون احتساب شركت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند سه و هشت دهم میلیارد دلار است.

شعبانی فرد ادامه داد: این استان از لحاظ سرمایه گذاری از جایگاه مطلوبی برخوردار است كه هر ساله با راه اندازی واحدهای صنعتی و معدنی مختلف این میزان افزایش می یابد.

وی اظهار كرد: بهره برداری از پروژه های كارخانجات ذوب آهن و فولاد در شهرستان های اراك، زرندیه و نوبران ساوه تا پایان سال جاری قدمی مثبت در ارتقای جایگاه استان مركزی در بازارهای ملی و بین المللی است كه با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی می شود.

استاندار استان مركزی بیان كرد: نیاز آهن استان سه و نیم میلیون تن است كه در حال حاضر حدود سه میلیون تن تولید می شود و با راه اندازی واحدهای جدید این نیاز برطرف خواهد شد.

شعبانی فرد توضیح داد: كارخانجات تولید ورق های رنگی و گالوانیزه، لنت سازی، باطری خشك كلسیومی و گیربكس از دیگر صنایع در دست راه اندازی استان مركزی است كه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی تاكید كرد: از منابع مهم و تاثیر گذار در افزایش میزان صادرات تولید پوشش گوگرد كود اوره در شهرستان های شازند و شهرك صنعتی خیرآباد اراك است كه به زودی راه اندازی می شود.

** بانك كشاورزی استان مركزی در پرداخت تسهیلات به بنگاه های زودبازده پیشرو است

استاندار استان مركزی خاطر نشان كرد: اعتبارات ابلاغی به بانك كشاورزی استان یكهزار و 47 میلیارد ریال است كه در راستای گسترش كارآفرینی یكهزار و 116 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده كه نسبت به تعهد مقرر عملكرد بالاتری داشته است.

شعبانی فرد یادآور شد: بانك سپه نیز در راستای ارائه تسهیلات اقدامات مطلوبی داشته و نسبت به تعهدات فعالیت بیشتری كرده است.

وی عنوان كرد: كل اعتبارات ابلاغی در راستای گسترش بنگاه های اقتصادی زودبازده و كارآفرین در این استان بالغ بر هفت هزار و 831 میلیارد ریال است كه توسط بانك های عامل بیش از شش هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

استاندار  تصریح كرد: بانك هایی كه مانده تسهیلات صرف نشده دارند موظف هستند ظرف 45 روز اعتبارات یاد شده را تعیین تكلیف كرده و تسهیلاتی كه بر مبنای پیشرفت فیزیكی پرداخت می شود مورد پیگیری و نظارت قرار گیرد.

شعبانی فرد اضافه كرد: همه بانك ها موظف هستند در راستای توسعه مشاغل زودبازده طرح های جدید را بررسی و در خصوص پرداخت تسهیلات به آنها اقدام كنند.

** 14 هزار و 600 مجوز اشتغالزایی و مشاغل خانگی در استان مركزی صادر شد

استاندار  گفت: در حوزه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی حدود 30 میلیارد ریال اعتبار قرض الحسنه به این استان اختصاص یافت كه دارای رتبه خوبی در كشور است.

وی ادامه داد: در همین راستا بانك های عامل پست بانك، ملت، رفاه و صادرات با بیش از 70 درصد پرداختی از جایگاه خوبی در این حوزه برخوردار هستند كه امید است تا 45 روز آینده این میزان به 100 درصد برسد.

شعبانی فرد افزود: متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی موظف هستند تا 15 روز با مراجعه و انجام مراحل قانونی نسبت به دریافت وجه اقدام كنند در غیر این صورت افراد واجد شرایط دیگر جایگزین می شوند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها