Portal_background_image

استاندار : تحریم های دشمنان برای كم رنگ نمودن حضور مردم در انتخابات است

استاندار گفت: فشارها، تهدیدها و تحریم های دشمنان علیه انقلاب اسلامی برای كم رنگ نمودن حضور مردم در انتخابات است.

'علی اكبر شعبانی فرد' پنج شنبه در همایش مشترك شهرداران و مسوولان شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی افزود: مردم با تبعیت از ولایت فقیه، دفاع از ارزش های اسلامی و حضور گسترده در پای صندوق های اخذ رای در 12 اسفند ماه آتی توطئه های دشمنان را خنثی خواهند كرد.

وی ادامه داد: نوسان قیمت ارز، افزایش سكه و طلا، تحریم بانك مركزی، عدم خرید نفت، ارسال ویروس به نقاط استراتژیك و تلاش برای خاموش كردن موج بیداری اسلامی همه با هدف ضربه زدن به كشور و شكست اراده ملت ایران اسلامی انجام می شود.

استاندار اضافه كرد: دشمن از پویایی و بالندگی انقلاب اسلامی هراس داشته و با استفاده از شیوه های مختلف قصد دارد از حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جلوگیری كرده تا به اهداف شوم خود دست یابد.

شعبانی فرد تاكید كرد: همه باید برای حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تلاش كرده و ملت را از اهمیت آن آگاه كنند زیرا انتخابات مهم ترین صحنه بلوغ اجتماعی و سیاسی است.

وی اظهار كرد: شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها، مردم را برای سربلندی و موفقیت در آزمون بزرگ نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از پیش آماده كنند.

استاندار استان مركزی بیان كرد: همه باید با تبعیت از قانون انتخابات برای جلب اعتماد بیشتر مردم نسبت به حفظ آرای آنان كوشش كنند تا مردم سالاری دینی ایران اسلامی بیش از پیش در دنیا نمود عینی یابد.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: نامزدها و طرفداران آنان قانون انتخابات و اخلاق تبلیغات را رعایت كرده و هیچ یك از مسوولان و كارمندان دولت بر اساس قانون حق ندارند در ستادهای انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس حضور یابند.

وی تصریح كرد: استفاده نامزدهای انتخاباتی از امكانات دولتی و بیت المال در راستای تبلیغات ممنوع است و مسوولان در این زمینه مراقبت كنند.

استاندار در بخش دیگری از سخنانش تشكیل و فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را از بركات انقلاب اسلامی دانست و بیان كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم با مشاركت در همه عرصه ها سرنوشت خود را تعیین می كنند.

شعبانی فرد ادامه داد: شوراهای اسلامی یكی از اركان های تصمیم گیری و پارلمان محلی در توسعه پایدار شهرها و روستاهای ایران اسلامی هستند كه وظایف زیادی بر اساس قانون دارند.

وی اضافه كرد: روحیه همبستگی و همكاری رمز موفقیت كار جمعی و گروهی به عنوان نهاد اجتماعی است كه این مهم باید در شوراها محقق شود.

استاندار  هدایت و جلب مشاركت های مردمی در فعالیت های عمرانی، توجه به زیبایی شناسی و مبلمان شهری، تقویت روحیه احساس مسوولیت در شهروندان، نظارت دقیق به مدیریت شهری، تعامل با شهروندان و ایجاد ارتباط سازنده با ادارات و نهادها را انتظارات قانونی از شورای های اسلامی دانست.

شعبانی فرد یادآور شد: تغییر زیاد مدیریت ها در امور شهری موجب كاهش درصد سطح خدمات رسانی به مردم می شود و تنها خرد جمعی نابسمانی ها را كاهش خواهد داد.

وی اضافه كرد: مدیران شهری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از حضور و ورود به عرصه ها و جریان های مختلف سیاسی پرهیز كنند و تنها در زمینه خدمات رسانی به مردم توان خود را متمركز كنند.

استاندار یادآور شد: در سالجاری دو هزار و 620 میلیارد ریال برای 32 شهرداری مختلف استان در قالب 60 درصد عمرانی و 40 درصد جاری اختصاص یافته و توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین در موضوع عوارض آلایندگی در قالب برنامه پنجم توسعه 480 میلیارد ریال بین شهرداری های استان توزیع شده است.

آیت الله 'قربانعلی دری نجف آبادیدر این نشست گفت: امام راحل با توكل بر خدا و پشتیبانی همه جانبه مردم تار و پود عقب افتادگی، بردگی و اسارت ایران را از نظام سلطه پاره كرد و ملت با بصیرت ایران اسلامی به خوبی قدردان این موضوع هستند

وی ادامه داد: بزرگترین آرمان امام راحل تدوین قانون اساسی با الگوبرداری از فرهنگ نبوی، علوی، حسینی و مهدوی است كه به عنوان افتخار جمهوری اسلامی در دنیا می درخشد.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی بیان كرد: برنامه چشم انداز بیست ساله نظام نیز كه به تائید رهبر معظم انقلاب اسلامی رسیده، سند فرادستی است كه همه باید برای تحقق اهداف آن كوشش كنند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: تولید علم، رشد مستمر و پرشتاب اقتصادی، ارتقای درآمد سرانه، وجود پررنگ مردم سالاری دینی و الهام بخشی در جهان اسلام از اهداف سند چشم انداز 20 ساله ایران اسلامی است.

وی، در بخش دگیری از سخنانش تاكید كرد: شهرداران و شوراهای اسلامی نقش به سزایی در فرهنگ سازی شهرنشینی دارند كه در این زمینه می توانند تعامل خود را با رسانه ها افزایش دهند.

امام جمعه اراك خاطر نشان كرد: انجام آمایش سرزمینی ضروری است تا بتوان بر اساس شاخص های انسانی برای تحقق عدالت اجتماعی در راستای اهداف چشم انداز برنامه ریزی كرد.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه كرد: اشتغال، محیط زیست، طراحی شهری، كاهش ترافیك، موضوع تراكم و ترمیم بافت های فرسوده باید به صورت جدی در دستور كار شهرداری و شوراهای اسلامی قرار گیرد.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری در ادامه این نشست گفت: این برنامه چهارمین نشست شهرداران استان مركزی و دومین همایش مشترك آنان با شورا های اسلامی شهرها است.

'هوشنگ بازوند' افزود: در این نشست درباره اهمیت نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مقاوم سازی بافت های فرسوده، تلاش برای جلب مشاركت سرمایه گذاری در شهرها بحث و تبادل نظر شد.

وی اضافه كرد: در زمینه آمادگی، نقش پررنگ و اثرگذار شوراهای اسلامی و شهرداری ها درباره برگزاری باشكوه آیین های ایام الله فجر تاكید شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها