Portal_background_image

استاندار :تجاری‌ سازی نتایج پژوهش ها آینده کشور را تضمین می کند

استاندار گفت: تجاری‌ سازی نتایج پژوهش ها آینده کشور را تضمین کرده و موجب پیشرفت همه جانبه می شود.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در آیین گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان مرکزی در سالن ورزشی مرکز آموزشی و فرهنگی سماء اراک افزود: پیشرفت و حرکت در مسیر علم و فناوری عامل حیاتی رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها است.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشورهایی که در زمینه تحقیقات و پژوهش هزینه های بیشتری را صرف کرده اند صاحب اقتصاد و فناوری مناسب تری هستند.

استاندار  اضافه کرد: حاکمان اصلی جهان در آینده دولتها و ملت هایی هستند که بیشترین برنامه ریزی، حمایت و هزینه را در زمینه علم، فناوری و تحقیقات انجام داده اند.

شعبانی فرد خاطر نشان کرد: ایران با در اختیار داشتن دانشمندانی با بهره هوشی بالا در بخش های کشاورزی، نظامی، صنعت و علم و فناوری رتبه های بسیار بالایی را در سطح ملی و بین المللی کسب کرده است.

وی خاطر نشان کرد: دستاوردهای پژوهشی کشور در سال های پس از پیروزی انقلاب بیانگر درک وسیع فرهیختگان از اهمیت جبهه علمی در برابر تهدیدات دشمن است و در سایه خودباوری و تلاش دانشمندان ایرانی امروز در بسیاری از حوزه ها جهش علمی داشته ایم.

وی، با بیان اینکه استان مرکزی سابقه درخشانی در دانش، فرهنگ و سیاست دارد، ادامه داد: تولید علم خمیرمایه توسعه پایدار است و افزایش پژوهش های کابردی و پیوند موثر پژوهش با بدنه اجرایی جامعه می تواند در اثرگذاری تولید علم، ارتقای جایگاه پژوهش استان و تولید ثروت نقش آفرینی کند.

استاندار بیان کرد: پژوهش موتور حرکت پیشرفت استان است و برگزاری برنامه های جذاب و کیفی هفته پژوهش می تواند در افزایش خودباوری و اعتماد به نفس نخبگان و گروه های فرهیخته، شتاب بخشی تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه و دستیابی به برتری علمی منطقه اثرگذار باشد.

شعبانی فرد یادآور شد: هم اکنون 10 درصد از جمعیت استان مرکزی دانشجو است و رتبه علمی و پژوهشی استان باید متناسب با وضعیت دانشگاهی آن ارتقا یابد.

استاندار افزود: مقابله با تهدیدات نظام سلطه و تحریم ها باید مورد توجه دانشمندان ، دانشگاهها و صنایع استان قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار نیز گفت: این استان نخبه پرور به همت دانشمندان بزرگی که در بخش های مختلف کشاورزی، صنایع و پژوهش فعالیت دارند در سطح کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است.

ˈسعید آقا صادقیˈ افزود: برای ساختن ایرانی آباد و خودکفا باید همه بخش ها به ویژه رسانه ها نسبت به انعکاس دستاورد های علمی و فناوری کشور به دنیا همت مضاعفی داشته باشند.

نمایشگاه پژوهش تا 30 آذر در قالب 50 غرفه به منظور ارایه دستاورد های پژوهشی موسسه ها، مراکز آموزشی و صنایع استان مرکزی دایر خواهد بود.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها