Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: مديران براي جذب اعتبارات ملي تلاش كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در دومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی با رایزنی با سازمانها و وزارتخانه های مربوطه برای جذب بیشتر اعتبارات ملی تلاش کنند.

 زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات ملی باید بررسی شود تا میزان فعالیت و اهتمام و توجه دستگاه های اجرایی در جذب این اعتبارات مشخص شود.

وی با یادآوری اختصاص 112 میلیارد تومان اسناد خزانه در سفر هیات دولت به طرح های استان مرکزی افزود: سه شنبه هفته آینده نشستی با حضور همه مدیرانی که سهمی از اعتبارات سفر دارند برگزارمی شود و میزان جذب اعتبار و اسناد آن مورد بررسی قرار می گیرد.
استاندار مرکزی افزود: همه این اعتبارات برای توسعه و پیشرفت استان باید مورد استفاده قرار گیرد و نباید از این اعتبارات چیزی برگردانده شود.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران توانسته درعرصه ملی و بین المللی به پیشرفت، عزت و اقتدار دست یابد و از استبداد و خودکامگی رهایی پیدا کند به برکت حضور بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: سالگرد بزرگداشت امام خمینی(ره) در زادگاه این رهبر فقید باید هرچه باشکوهتر و باعظمت تر برگزار شود زیرا هرچه بزرگداشت معمار کبیر انقلاب باشکوهتر برگزار شود در واقع به عظمت و بزرگداشت انقلاب پرداخته شده است.

استاندار مرکزی گفت: 15 خرداد روز بزرگداشت آغاز پیروزی نهضت انقلاب اسلامی است در این روز با اهدای شهدای بزرگ فصل جدیدی برای مبارزات شد و در روز 22 بهمن سال 57 این شجره طیبه به بار نشست

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این نشست  با بیان اینکه مدیران باید به سیاسهای دولت اعتقاد داشته باشند، گفت: مردم انتظار دارند بعد از انتخابات مدیران همسو با دولت برای اجرای سیاست ها باشند و بهترین خدمات و شایسته ترین عملکرد را از آنان  ببینند.

وی بیان کرد: عقلانیت و تدبیر در مجلس شورای اسلامی حکم فرماست و اجماع ملی بر مصالح کشور است و امیدوارم در سایه آرامشی که بر مجلس حاکم است بتوانیم به دولت در انتخاب وزرای پیشنهادی و همچنین اجرای برنامه ها کمک کنیم .

 مقدسی افزود: مردم و نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی از مدیران انتظار دارند جذب اعتبارات ملی در استان را با قاطعیت تمام در دستور کار خود قرار داده و مسیر توسعه استان را با تسریع در تکمیل طرح ها شتاب بخشند.

وی ادامه داد: بر اساس اقدام های انجام شده سهم اعتبارات استانی تا پایان برنامه ششم توسعه به 30 درصد افزایش می یابد و بقیه آن سهم اختیارات ملی می باشد که نیاز است مدیران برای جذب سهم استان در این زمینه تلاش کنند و در واقع میزان جذب اعتبارات ملی شاخص موفقیت یک مدیر است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سفر هیات دولت به استان مرکزی 900 میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص یافت که بخشی از آن سال گذشته جذب شد و بقیه نیز باید امسال جذب شود و آثار پر خیر و برکت آن در استان برای مردم نمایان شود.

مقدسی خاطر نشان کرد: اعضای مجمع نمایندگان استان مرکزی بدور از دیدگاه های سیاسی خود با اتحاد و همدلی از ابتدا پیگیری مطالبات مردم را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

وی، با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی افزود: از منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر اراک انتظار است با انتخاب شهرداری با تجربه بستر تحول بزرگی در آبادانی و توسعه شهر اراک را فراهم کنند.

حسینی نماینده مردم فراهان ، آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: 300 میلیون دلار برای 900 مجتمع های آب رسانی در کشور اختصاص یافته است که در این حوزه باید سهم استان مرکزی به خوبی جذب شود.

محمد حسینی افزود: 300 میلیون دلار برای آبرسانی تحت فشار و کم فشار اختصاص یافته است که در این زمینه با افزوده شدن کلمه کم فشار، اعتبارت خوبی برای افزایش بهره وری از آب کشاورزی به استان مرکزی اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: برای کاهش دغدغه فضای آموزشی در سال جاری یک درصد معادل سه هزار و 700 میلیارد تومان باید از اعتبارات شرکت های دولتی کاسته شود و 2 هزار و 700 میلیارد تومان در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.

منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: 78 درصد در آمد استان مرکزی از محل مالیات صنایع، 12 درصد از مالیات حقوق بگیران، 6 درصد اصناف و چهار درصد از مالیات سایر بخش ها تامین می شود که اگر این درآمدها به هر طریقی کاسته شود مشکلات بزرگی برای استان به وجود می آورد.

 منصوری افزود: شفافیت هزینه کرد درآمد های مالیاتی در داخل استان مرکزی برای رفع مشکلات تولید و واحدهای صنعتی یکی از خواسته های مجمع نمایندگان این استان از دولت بوده است.

یادگاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این نشست گفت: 438 میلیارد تومان اعتبار امسال به این استان اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته 53 درصد افزایش داردو این رشد در تمامی زمینه ها به نسبت مساوی نیست.

 یادگاری افزود: 137 میلیارد این اعتبارات در زمینه تملک دارایی های سرمایه ای است که نسبت به سال گذشته 14 درصد رشد دارد و شهرستان ها بیشتر از این اعتبارات برخوردار می شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بیان کرد: همچنین 46 میلیارد تومان اعتبار برای نخستین بار در زمینه ارتقای شاخص های توسعه به استان اختصاص یافته که توزیع آن بر اساس محورهای اقتصاد مقاومتی انجام شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها