Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: اشتغالزايي پايدار در روستاها اولويت مهم استان/ برگزاري با شكوه مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره)

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: اشتغالزایی پایدار و مبتنی بر ظرفیت های بومی در مناطق روستایی و کمتر برخوردار، برنامه ای هدفمند و جدی در این استان است و هیچ دلیلی برای کم کاری و معطل ماندن برنامه ها در این حوزه وجود ندارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: تمرکز بر راهبردهای اجرایی اشتغالزا و محرک تولید باید محوریت اصلی نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی استان باشد و استفاده از ایده های نو و کسب و کارهای جدید و پویا به ویژه در روستاها و مناطق کمتر برخوردار، با همراهی و استقبال دستگاه های متولی همراه شود.

زمانی قمی اظهار کرد: اشتغالزایی با طرح های عملیاتی قوی محقق می شود و دستگاه های اجرایی باید در نشست های اقتصاد مقاومتی با پشتوانه قوی کارشناسی و برنامه های کاربردی حاضر شوند و از ارایه مسائل غیر مرتبط خودداری کنند.         

زمانی قمی استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خرداد ماه یاد آور حماسه های ارزشمند در تاریخ انقلاب اسلامی است،ابراز کرد: خرداد پر از فراز و فرودهای بسیار است که قیام 15 خرداد سال 1342 یکی از این رخدادهای مهم است که سرآغازی برای عزت و استقلال کشور و شکل گیری انقلاب اسلامی شد.   
     
زمانی قمی گفت: 14 خرداد نیز سالگرد رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که مشعل آگاهی و آزادگی را در قرن بیستم افروخت و باید در پاسداشت مقام شامخ این فرهیخته بزرگ و فقید آیین های سوگواری با کیفیت و بهتر از هر سال برگزار شود.         

وی عنوان کرد: امسال به دلیل همزمانی سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با ماه مبارک رمضان، برنامه اعزام زائران به مرقد مطهر امام راحل تغییراتی داشته و افرادی که در مناطق شعاع 150 کیلومتری تهران واقع شده اند به این آیین اعزام می شوند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تجلیل از امام راحل را تکلیف ملی و وظیفه انقلابی قلمداد نمودند، افزود: آیین سالروز رحلت امام خمینی (ره) در نقاط مختلف این استان برگزار می شود که انتظار است برنامه های آن با عظمت خاص برگزار شود زیرا شکوه برگزاری این آیین، شکوه انقلاب است.

استاندار مرکزی ادامه داد: زادگاه امام راحل در خمین، افتخار مردم استان مرکزی است و نشست شورای اداری این استان در ساعت 18 عصر روز 14 خردادماه در شهرستان خمین برگزار خواهد شد.

زمانی قمی تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید در این نشست و آیین عزاداری این شخصیت بزرگ در بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین حضور یابند.

گفتنی است در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی برنامه ها و اقدام های این ستاد درشرکت های  آب و فاضلاب روستایی و گاز و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه شد.

در این نشست مصوبات سنوات گذشته امور مالیاتی و آب منطقه ای استان مرکزی نیز بررسی شد و تاکید بر اجرایی شدن و پیگیری بخشی از مصوبات بلاتکلیف شد.

اختصاص قطعه زمینی برای توسعه شرکت دانش بنیان رویان نهال در دهکده گل محلات، اختصاص یک درصد عوارض آلایندگی خط تولید الیاف دلیجان از خط آلاینده این واحد تولیدی و معاف شدن عوارض آلایندگی از خط دیگر آن و مکاتبه با سازمان محیط زیست کشور و رایزنی های لازم با بانک کشاورزی مرکزی در تهران در خصوص اخذ تسهیلات یک واحد مرغداری دارای مجوز از 6 سال گذشته در تفرش مهمترین مصوبات این نشست بود.

در این نشست مقرر شد کمیته ویژه ای از ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی موضوع مشکلات آنتن دهی و اینترنت در روستاها را ارزیابی کند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها