Portal_background_image

استاندار تأكيد كرد: خروج دام از استان ممنوع است

استاندار گفت: بايد از خروج مرغ و دام زنده از استان جلوگيري شود.

علی اکبر شعبانی فرد روز شنبه در جلسه ستاد اجرايي توسعه بخش كشاورزي تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی کشور و تصمیمات اخذ شده در شورای تامین استان مرکزی، فرمانداران در راستای سیاست های تنظیم بازار دولت با همکاری نیروی انتظامی باید از خروج مرغ و دام زنده از استان جلوگیری کنند.

شعبانی فرد عنوان کرد: دام و مرغ توقیفی قاچاق در شهرستان ها باید توسط دستگاه های مسوول پس از کشتار، منجمد و ذخیره سازی شود.

استاندار گفت: سیاست محوری دولت در آستانه نوروز مدیریت قیمت کالاهای اساسی خانوار است.
وي افزود: دولت بر اساس سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب برنامه گسترده اجرایی و نظارتی برای بازار پیش بینی کرده که هدف از آن مهار افسار گسیخته قیمت ها در آستانه نوروز است.

وی اظهار کرد: ساماندهی و مهار مشکلات معیشتی مردم یکی از برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی است که با تشکیل ستاد تنظیم بازار کشور به ریاست معاون اول رییس جمهوری و در استان ها با راهبری استانداران دنبال می شود.

استاندار اظهار کرد: بر اساس تصمیمات کلان دولت صادرات پسته شش ماه ممنوع شده و در استان ها نیز سیاست بر مدیریت تولید گوشت مرغ و گوشت قرمز و جلوگیری از قاچاق آن است.

شعبانی فرد ادامه داد: در برنامه دولت اعطای تسهیلات ارزان قیمت و تامین دان مرغ و خوراک دام با نرخ ارز مرجع پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: مرغداران و دامداران در قبال حمایت های دولت مکلف شده اند که تولیدات خود را برای مدیریت بازار به مرکز پشتیانی امور دام عرضه کنند و این محصولات با کیفیت مطلوب در انبارها و سردخانه ها ذخیره شود و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.


وی تصریح کرد: با تدبیر مناسب ستاد تنظیم بازار استان از دو ماه گذشته ذخیره سازی مناسب حبوبات، برنج، گوشت سفید و قرمز و آجیل انجام شده و با ایجاد نمایشگاه های فصلی به زودی با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می گیرد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها