Portal_background_image

استاندار بر پيگيري و تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتي تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار شد، گفت: پیگیری و تلاش در جهت تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی تکلیف جدی مدیران است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  شهرستان زرندیه از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده و از نظر  تولید و رونق اقتصادی و همچنین نرخ اشتغال نسبت به میانگین کشوری و استانی در شرایط خوبی قرار دارد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: امروز با محدودیت منابع اعتباری روبرو هستیم لذا باید با مدیریت منابع، استفاده از نیروی انسانی کارآمد و وحدت و انسجام مردم و مسئولین در جهت بهره گیری بیشتر از این منابع تلاش کنیم.

وی افزود: حضور در شهرستان ها، برگزاری جلسات و پیگیری ها به شناسایی مسائل و مشکلات هر شهرستان و همچنین مدیریت و بهره وری بیشتر از منابع کمک می کند .

استاندار مرکزی گفت: یکی از اقدامات قابل توجهی که در شهرستان های ساوه و زرندیه در حال انجام است، تاسیس مجتمع های صنعتی و کشاورزی بزرگ و در سطح ملی است که از جمله آن می توان به مجتمع بزرگ گلخانه ای زرندیه اشاره کرد.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان های ساوه و زرندیه عنوان کرد: عمده این واحدهای صنعتی که از ظرفیت بالایی نیز برخوردارند، به سبب فقدان سرمایه در گردش دچار مشکل شده اند و رسیدگی به مشکلات آنها در دستور کار است.

استاندار مرکزی بر تامین زیر ساختها درساوه و زرندیه تاکید کرد و گفت: در زمینه محورهای مواصلاتی شهرستان های ساوه و زرندیه مشکلاتی وجود دارد که موجب بروز حوادث شده است ، باید کمیته ای متشکل از سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی و فرمانداری های دو شهرستان، تشکیل  و مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار دهد.

آقازاده ادامه داد: بیمارستان نیمه تمام شهرستان زرندیه نیز که عمده کار آن انجام پذیرفته، مقرر شد پیگیری جدی صورت گیرد تا هرچه سریعتر و قبل از پایان سال به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید حل و رفع مشکلات کنونی و اجرای مصوبات جلسات اقتصاد مقاومتی را در تمام شهرستان ها با جدیت پیگیری کنند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت نیز گفت: 2 بانده نمودن مسیر ساوه تا پرندک در محور قدیم که بسیار حادثه خیز است و همواره سوانح ناگوار همراه با مصدوم و فوتی را در این مسیر شاهد هستیم، باید در کانون توجه مسئولان استان قرار گیرد.

محمدرضا منصوری اضافه کرد: برای پیشگیری از مهاجرت روستائیان این شهرستان به مناطق شهری نیز ضرورت دارد که دستگاهای مرتبط برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای روستائیان اهتمام داشته باشند .

نماینده مردم ساوه و زرندیه همچنین اعلام کرد که طرح انتقال پساب تهران به مراتع کشاورزی شهرستان زرندیه می تواند در رشد و ارتقای ظرفیت تولیدات بخش کشاورزی زرندیه موثر باشد.

فرماندار زرندیه نیز اظهار کرد: وجود 400 واحد تولیدی کوچک و بزرگ و نیز قرار گرفتن در مسیر مرکز به غرب و جنوب کشور، این شهرستان را با ویژگی های خاصی همراه کرده است. 

نخستین گفت: اگر بتوان زیر ساخت های لازم را برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی مهیا کنیم، در تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی با موفقیت های چشمگیری روبرو خواهیم بود.

یادآور می گردد  استاندار مرکزی با حضور در شهرستان زرندیه  از بخش نخست از مجتمع گلخانه ای 215 هکتاری شهرستان زرندیه با ایجاد گلخانه هیدروپونیک با اشتغال 150 نفر، واحد تولید کارخانه روغن نباتی با 100 نفر اشتغال و بیمارستان در حال ساخت امام رضا (ع) این شهرستان بازدید کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها