Portal_background_image

استاندار بر همكاري بخش دولتي وخصوصي با آموزش و پرورش تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد،بخش دولتی و خصوصی این استان را مکلف به همکاری با آموزش و پرورش در اجرای طرح اوقات فراغت و دوره های کارورزی هنرستان ها کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی برای دانش آموزان متوسطه امری ضروری است و تمام امکانات بخش دولتی و خصوصی در این راستا باید به کار گرفته شود.

زمانی قمی بیان کرد: عملکرد و فعالیت بخش دولتی در راستای همکاری با آموزش و پرورش در این بخش باید به صورت جدی و مستمر دنبال شود و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این راستا بازرسی لازم را بعمل آورده و با دستگاه هایی که همکاری لازم را نداشته باشند، برخورد جدی صورت می گیرد.

وی گفت: بخش خصوصی نیز به صورت مستمر از حمایت های مختلف بخش دولتی  بهره می گیرد و امنیت این بخش توسط دولت تامین می شود لذا آنها نیز باید با بخش دولتی همکاری داشته و در این بخش نیز همکار آموزش و پرورش در جذب دانش آموزان برای گذراندن دوره های کارورزی و کارآموزی باشند.

استاندار مرکزی افزود: شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان  موظفند امکانات بخش خصوصی به ویژه واحدهای بزرگی که توان تامین و پذیرش دانش آموزان را دارند به آموزش و پرورش استان اعلام نمایند .

زمانی قمی تاکید کرد: یک فرد بی مهارت بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی است و باید زمینه مهارت آموزی در جامعه بیش از پیش فراهم شود.

وی گفت:آسیب های اجتماعی و تهدیدهای مختلفی در جامعه وجود دارد که غیر قابل انکار هستند و باید با برنامه و تیزبینی از آن ها پیشگیری کرد.

زمانی قمی  بیان کرد: آسیب های اجتماعی بیشتر نسل جوان به ویژه دانش آموزان را تهدید می کند و بسیاری از آسیب ها در زمان فراغت از تحصیل و بیکار ماندن این قشر رخ می دهد.

استاندار مرکزی با تاکید بر غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، ادامه داد: اگر اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان به خوبی پر شود، این قشر از بسیاری آسیب های اجتماعی مصون می مانند و توجه به این مهم ضروری است.

زمانی قمی اظهار کرد: تمامی دستگاه های متولی باید در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه به ویژه در نسل جوان حساس باشند و برای آن برنامه ارائه دهند.

وی گفت: هزینه های پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در مقابل هزینه هایی که یک فرد آسیب اجتماعی برای خانواده و اجتماع ایجاد می کند قابل مقایسه نیست.

گفتنی است مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست مطالبی را بیان کرد.

یادآور می گردد در این نشست مقرر شد سهم پیش‌بینی شده جهت پوشش دانش‌آموزان بی‌بضاعت از منابع دولتی تامین شود ، همچنین نرخ شهریه ثابت برای طرح تاثیر معدل در کنکور سراسری 30 هزار تومان و به ازای هر درس شش هزار تومان مصوب شد و در ادامه دستور کارهای طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان ارائه شد.

همکاری دستگاه های و نهادهای مختلف بخش دولتی و خصوصی با آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح کارآموزی و کارورزی دانش آموزان نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها