Portal_background_image

استاندار بر حفظ و حراست از تالاب كويري ميقان تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با روز جهانی مقابله با بیابان زایی (28 خرداد) در حاشیه بازدید از تالاب کویری میقان، بر حفظ و حراست از این تالاب تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی بحران آب شیرین، بیابان زایی و تغییر اقلیم را سه مشکل پیش روی جامعه بشریت عنوان و اظهار کرد: باید با اعمال مدیریت در جهت حل این مشکلات تلاش کرد و برای عبور از آنها راه حل مناسبی را اتخاذ نمود.

وی بیان کرد: تغییر اقلیم و افزایش دما در تصمیمات ما تاثیر گذار است چرا که اگر با 250 میلیمتر باران امکان کشت دیم وجود داشته باشد با تغییر اقلیم و افزایش دما به 350 میلیمترآب برای کشت دیم نیازمندیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تالاب کویری میقان باید به عنوان یک فرصت در نظر گرفته شود، افزود: درست است بیابان زایی به عنوان یک مشکل تالاب میقان را تهدید می کند ولی با برنامه ریزی تهدید می تواند به عنوان یک فرصت مورد بهره برداری قرار گیرد.

زمانی قمی با اشاره به اقدامات منابع طبیعی از دهه شصت تاکنون درخصوص کویر میقان، گفت: منابع طبیعی بادشکن های زنده و غیر زنده را در این تالاب ترویج داده است .

وی افزود: بکار گیری بادشکن های غیر زنده نیز معمولاً به بادشکن های زنده تبدیل می شود زیرا وقتی جلوی فرسایش خاک گرفته می شود گیاهانی که با اقیلم آن منطقه سازگاری دارند رشد می کنند و  به بادشکن زنده تبدیل شده و از پراکندن ریزگرد و گردغبار جلوگیری می کنند.

استاندار مرکزی از اقدامات منابع طبیعی در زمینه مقابله با بیابان زایی تقدیر کرد و خاطر نشان ساخت: امید است با تصمیمات و تخصیص اعتباراتی که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان صورت می گیرد بتوانیم اقدامات جدی تری را در این زمینه داشته باشیم.

 

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها