Portal_background_image

استاندار بر تولید لوازم التحریر متناسب با فرهنگ بومی تاكید كرد

استاندار  بر تولید كیف و لوازم التحریر دانش آموزان این استان متناسب با فرهنگ بومی و اسلامی تاكید كرد.

علی اكبر شعبانی فرد' روز پنج شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مركزی در اراك افزود: تولیدكنندگان در تولید این كالاها به كیفیت، تنوع در رنگ، جذابیت تصاویر، استاندارد بودن و قیمت مناسب توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان كرد: اكثر تصاویر شخصیت های كارتونی كه بر كیف و لوازم التحریر خارجی چاپ شده، متضمن اهداف استكبار جهانی و برای ضربه زدن به ارزش های اسلامی و انقلابی است كه در این راستا والدین باید بسیار هوشیار باشند.

استاندار  ادامه داد:‌ یك عكس، نوشته و یا تصویر می تواند نقش موثری در شكل گیری شخصیت كودكان و نوجوانان داشته باشد كه توجه به این مهم امری ضروری است.

شعبانی فرد اظهار كرد:‌ صنوف این استان نیز باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از ورود كیف و لوازم التحریر خارجی با تصاویر غیرمتعارف با فرهنگ بومی و اسلامی به كار گیرند.

وی تاكید كرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت، صنوف و سایر دستگاه های ذیربط این استان باید با هماهنگی و نظر كارشناسی آموزش و پرورش تولیدات كیف و لوازم التحریر داشته باشند.

استاندار استان مركزی اضافه كرد: معلمان نقش موثری و تاثیرگذاری در كلاس درس برعهده دارند و این قشر باید به حفظ ظاهر خود توجه جدی داشته باشند.

شعبانی فرد در بخش دیگری از سخنانش گفت: همه نگاه ها در روز قدس باید معطوف به فلسطین باشد و اقشار مختلف جامعه وظیفه دارند با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، بار دیگر حمایت خود را از مسلمانان فلسطین اعلام كنند.

وی بیان كرد: صهیونیست ها به دنبال این بودند كه فلسطین را از یاد ها ببرند اما امام خمینی (ره) نامیدن جمعه آخر ماه مبارك رمضان به عنوان روز قدس، موج بیداری برای مسلمانان و آزادگان جهان نسبت به این مهم ایجاد كردند.

استاندار  افزود: قدس مكان بسیار شریفی است و همه مسلمانان باید برای رهایی این مكان مقدس از چنگال صهیونیست ها تلاش كنند.

مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی نیز گفت: ساماندهی كیف و لوازم التحریر دانش آموزان امسال در دستور كار جدی این نهاد قرار گرفته است.

'سیف الله كریم زاده' افزود: این مهم نقش بسیار موثری در توسعه فرهنگ اسلامی، ایرانی و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان دارد.

وی بیان كرد: بحث پوشش یكسان دانش آموزان پسر مقاطع راهنمایی و متوسطه این استان سال گذشته برای نخستین بار در كشور اجرا شد و توفیقات بسیار خوبی را به همراه داشت.

مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی ادامه داد: اجرای موفق طرح پوشش یكسان دانش آموزان پسر موجب شده تا سایر استان ها برای سال تحصیلی جدید از این طرح الگوگیری كنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره كل آموزش و پرورش استان مركزی هم گفت: 80 درصد دانش آموزان پسر مقاطع راهنمایی و متوسطه این استان سال گذشته با لباس های یك شكل به مدرسه می رفتند و امید است این طرح در سال تحصیلی جدید به صورت 100 درصد اجرا شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها