Portal_background_image

استاندار بر تلاش براي ارتقاء شاخص هاي فرهنگ عمومي استان تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی به مناسبت روز فرهنگ عمومی (14آبان) در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری ، گفت: باید با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی استان برای ارتقاء شاخص های فرهنگ عمومی تلاش کنیم.

آقازاده استاندار مرکزی ضمن تبریک روز فرهنگ عمومی به همه تلاشگران و فعالان این عرصه، اظهار کرد: روز ۱۴ آبان که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده، نشانگر اهمیت و جایگاه فرهنگ عمومی در بطن جامعه ایران اسلامی است.

استاندار مرکزی گفت: این روز فرصت مغتنمی است  تا بیش از پیش به اهمیت شورای فرهنگ عمومی و تاثیر آن در توسعه همه جانبه جامعه بیاندیشیم و  با بهره گیری از  ظرفیت های ناب فرهنگی استان، شاخص های فرهنگ عمومی را ارتقا و گسترش دهیم.

آقازاده بیان کرد: امروزه  ایجاد شرایط مناسب در راستای توسعه و تقویت فرهنگ عمومی راهبردی موثر در کاهش چالش های کشور از جمله آسیب های اجتماعی است.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت:  نشست های شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست نماینده ولی فقیه در استان به صورت منظم  و فعال برگزار  می شود و  تصمیم گیری بر مبنای کارکارشناسی از نقاط قوت این شوراست.

آقازاده گفت: شورای فرهگ عمومی استان بستر خوبی را برای رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی فراهم کرده و اعضای این شورا  نیز برای رفع این مشکلات اهتمام جدی دارند.

وی بیان کرد: شورای فرهگ عمومی استان با تشکیل کارگروهی فعال در مدت 6 ماه گذشته در  حوزه فضای مجازی و نحوه برخورد با موضوعات  فضای مجازی گام های موثری برداشته است.

وی افزود: مناسبات ملی و مذهبی، فضاهای کارگری، دانشگاهی، دانش آموزان و  حوزه فرهنگ و هنر از موضوعاتی است که در نشست های شورای فرهنگ عمومی استان مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفته است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها