Portal_background_image

استاندار بر تقويت تجهيزات مراكز آتش نشاني استان تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در بازدید از ایستگاه آتش نشانی شماره یک اراک ، ضمن بررسی مسائل و مشکلات آتش نشانان بر تقویت تجهیزات مراکز آتش نشانی استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن همدردی با آتش نشانان حادثه ساختمان پلاسکو ، اظهار کرد: آموزش نیروهای آتش نشان و  تقویت امکانات و تجهیزات مراکز آتش نشانی استان  از موضوعات ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی افزود: اگر در دولت گذشته  که با وضع اعتباری خوبی روبرو بود یک یا دو میلیارد از درآمد ارزی برای رفع مشکلات این بخش بکار می گرفت امروز در این حوزه وضع بهتری داشتیم در هر حال ما باید به وظیفه خود عمل کرده و در حد مقدورات دولت برای رفع مشکلات تلاش کنیم.

وی بیان کرد: لازم است برای رفع برخی نواقص و نیازهای ایستگاه های آتش نشانی از حوزه اعتبارات استانی کمک گرفته شود.

زمانی قمی با بیان اینکه رفع همه نیازها و تنگناها به سادگی امکان پذیر نیست اما با بررسی می توان بخشی از نیازها را رفع کرد، گفت: نشستی با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه استان، حوزه عمرانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک برگزار و توان استان و نیازهای امدادی و ایمنی آتش نشانی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: مسائل و مشکلات این حوزه با حضور مدیریت ارشد استان در چند جلسه و با دستور کارهای  مشخص  بررسی خواهد شد.

زمانی قمی با بیان اینکه رفع مشکلات آتش نشانان نیازمند تصمیمات ملی  می باشد، گفت: با هماهنگی دیگر استانداران نامه ای را در این زمینه تهیه و حرفهای مشترک را در این نامه قید خواهیم کرد و به دولت ارائه می کنیم تا در کشور هم در این زمینه اقدامات اساسی صورت بگیرد و اعتباری برای این امر اختصاص یابد.

استاندار مرکزی با اشاره به استقرار شرکتهای پتروشیمی و پالایشگاه در این استان، تصریح کرد: این امر استقرار  ایستگاه تخصصی مقابله با مواد شیمیایی در استان را دوچندان می کند زیرا استان مرکزی محل  مبادله انرژی در مرکز ایران است و دارای متنوع ترین محصولات پتروشیمی و همچنین پالایشگاه نفت است .

وی اظهار کرد: برخی مشاغل مقدس هستند و شغل آتش نشانی به علت نجات جان انسان ها از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.

زمانی قمی افزود: آتش نشانان با وجود کمبودها و نیازهای ضروری برای مهار حوادث، خود را به دل آتش می زنند و این نمونه کامل ایثار است.

استاندار مرکزی ادامه داد: آثار مثبت  حادثه پلاسکو  توجه به حوزه امنیت و توجه به زندگی انسانها است که در برخی ادارات و نهادها توجه به این مقوله افزایش یافته است.

گفتنی است در ادامه این نشست کارکنان آتش نشانی بخش هایی از نیازها و توانمندی مجموعه آتش نشانی اراک را تشریح کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها