Portal_background_image

استاندار بر تعطیلی مراکز غیرمجاز درمان اعتیاد تاکید کرد

استاندار گفت: مراکز درمان غیرمجاز اعتیاد این استان باید با یک عملیات ضربتی حداکثر تا یک ماه آینده تعطیل شوند.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در اراک افزود: 55 مرکز درمان اعتیاد غیرمجاز در استان وجود دارد که باید هرچه سریعتر تعطیل و معتادان این مراکز نیز به مرکز ابراهیم آباد اراک و مراکز مجاز معرفی شوند.

وی بیان کرد: 9 کیلینیک و 14 مرکز مجاز درمان اعتیاد نیز در استان فعال است که باید بر این مراکز نیز نظارت جدی و ویژه ای به صورت محسوس و نامحسوس صورت گیرد.

شعبانی فرد اظهار کرد: مواد مخدر از توطئه های شوم دشمنان است که جوانان و نوجوانان بیشتر در معرض این خطر بزرگ هستند و همه در امر مبارزه با این معضل مسوولند.

وی تصریح کرد: بیش از یک تن انواع موادمخدر از ابتدای امسال تاکنون در استان کشف شده که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل، 117 درصد افزایش داشته است.

استاندار ادامه داد: سه هزار و 716 معتاد در شش ماه اول امسال دستگیر شده اند که این آمار در طول کل سال 90، سه هزار و 180 نفر بوده است.

شعبانی فرد یادآور شد: 791 قاچاقچی نیز در شش ماهه اول امسال در این استان دستگیر شده اند که این رقم در مجموع سال گذشته 778 نفر بوده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز گفت: امحای بیش از 600 کیلوگرم موادمخدر، برگزاری 88 برنامه مختلف در هفته مبارزه با موادمخدر، جمع آوری افراد معتاد و ارجاع آنان به مراکز درمان از اقدامات این ناحیه در شش ماه اول سال جاری است.

سرهنگ ˈعزیزالله ملکیˈ افزود:توجه ویژه به امر مقابله، افزایش کشف 117 درصدی موادمخدر، فعال سازی کمیته های پیش سازه ها و اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد در مناطق محروم در قالب طرح اردوهای هجرت از دیگر برنامه های مبارزه با موادمخدر بوده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی هم گفت: سند جامع اولیه پیشگیری از اعتیاد سال گذشته در کشور تصویب و به استان ها ابلاغ شده است.

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ افزود: این سند نقشه راهی در امر پیشگیری است که 13 سیاست را به خوبی تدوین کرده، 9 برنامه اصلی و 112 شاخص دارد.

وی اضافه کرد: تشکیل کمیته پیشگیری از اعتیاد دانشجویی در دانشگاه ها، تقویت مراکز مشاره دانشجویی در حوزه اعتیاد، برگزاری برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر پیشگیری از اعتیاد در کانون های هدف، فعال سازی کمیته پیشگیری از اعتیاد در مراکز صنعتی ، اجرای طرح مشاوره در بیش از 122 مدرسه با تحت پوشش قرار دادن 17 هزار و 708 دانش آموز و شناسایی مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد ازبرنامه های کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد استان است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها