Portal_background_image

استاندار بر تشكيل كميته ويژه رونق فرودگاه اراك تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در جلسه پیگیری پروازهای فرودگاه اراک ،دستور تشکیل کمیته ویژه رونق و ساماندهی پروازهای این فرودگاه را صادر کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این کمیته باید با مسئولیت معاونت هماهنگی امور عمرانی تشکیل و نشست های آن هر 10 روز یکبار در محل فرودگاه اراک برگزار شود.

وی بیان کرد: انتظار است در نشست های این کمیته از نظرات کارشناسان و متخصصان صنایع پروازی و افراد مجرب نیز بهره گیری شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: بخشی از ساخت و سازهای شهری و فعالیت های شهرداری اراک از جمله مجتمع های تفریحی و تجاری باید به سمت مسیر فرودگاه این شهر کشیده شود و روشنایی مسیر نیز تامین شود.

آقا زاده بیان کرد: رونق فرودگاه اراک نقش موثری در توسعه استان مرکزی دارد و حمایت های لازم برای این مهم انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که رفت و آمد در فرودگاه اراک برقرار باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این نشست گفت: فرودگاه اراک از نظر زیرساختی مشکل خاصی ندارد و تمام پروازهایی که از این مسیر برقرار شده بدون هیچ مشکلی به مقصد رسیده است.

 زندیه وکیلی افزود: فرودگاه اراک تنها در فصول سرد سال دارای مه صبحگاهی است که این مشکل را نیز می توان با تغییر زمان پروازها برطرف کرد.

وی بیان کرد: اقداماتی که برای روشنایی فرودگاه اراک صورت گرفته امکان پرواز در شب را نیز فراهم کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: پویایی بیشتر فرودگاه اراک در گرو همکاری و حمایت همه دستگاه های و نهادهای این استان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری مرکزی هم در این نشست گفت: طرح مطالعاتی جاده فرودگاه در دست اجرا است و در این راستا 500 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

 یادگاری افزود: روشنایی جاده فرودگاه دارای مشکلاتی است و طول مسیر نیز نقاطی حادثه خیز دارد که در مطالعه پیش رو این موارد شناسایی می شود.

وی بیان کرد: فرودگاه اراک از طرح های ملی محسوب می شود و تاکنون حدود 90 میلیارد ریال در بخش های مختلف این فرودگاه از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

گفتنی است استاندار مرکزی از بخشهای مختلف فرودگاه اراک نیز بازدید کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها