Portal_background_image

استاندار بر تسریع در روند پرداخت تسهیلات حوزه كشاورزی تاكید كرد

استاندار  بر تسریع روند پرداخت تسهیلات در حوزه كشاورزی به ویژه بخش آب و خاك در این استان تاكید كرد.

 'علی اكبر شعبانی فرد' روز پنج شنبه در شورای آب و كشاورزی استان مركزی که در محل استانداری برگزار شد ،گفت: بانك های استان به ویژه بانك كشاورزی باید در فرصت باقی مانده تا پایان سال نسبت به رفع نواقص پرونده متقاضیان و پرداخت تسهیلات به آنها تلاش مضاعفی كنند.

وی با تعیین ضرب العجل یك ماهه برای بانك ها اظهار كرد: بانك ها باید علاوه بر دو شیفته كار كردن شرایط دریافت تسهیلات را نیز برای متقاضیان تسهیل كنند.

استاندار بیان كرد: ایجاد شرایط آسان برای دریافت تسهیلات بخش كشاورزی و آب و خاك باید در دستور كار بانك ها قرار گرفته و از قرار دادن موانع مختلف بر سر راه متقاضیان و بهره برداران خودداری شود.

شعبانی فرد توضیح داد: هیات هایی با مسوولیت رسیدگی به مشكلات و شكایات متقاضیان دریافت تسهیلات تشكیل شده تا به صورت موردی همه پرونده ها مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد.

وی تاكید كرد: همه اسنادی كه از سوی متقاضیان دریافت تسهیلات به صورت ضمانت در اختیار بانك قرار داده می شود باید تعیین تكلیف شده و اقدامات لازم در خصوص آنها صورت گیرد.

استاندار یادآور شد: با توجه به برنامه های پنجم توسعه یكی از اولویت های مهم جهاد كشاورزی اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در مزارع و اراضی زیر كشت است كه باید طبق زمانبندی پیش رود.

در ادامه مدیركل هواشناسی استان مركزی اظهار كرد: از اواخر مهر ماه سال جاری هشت مورد بارش با حجم مناسب وجود داشته كه در آبان ماه گذشته به 100 میلیمتر رسید.

'محمدناصر هاشمی' بیان كرد: بیشترین میزان بارش در این استان 150 میلیمتر بوده كه توانسته تا حدودی در تامین رطوبت نسبی خاك موثر باشد.

وی افزود: در حال حاضر شرایط جوی دارای حالت ناهنجاری اقلیمی می باشد كه در 50 سال گذشته كم سابقه بوده است.

مدیركل هواشناسی استان مركزی خاطر نشان كرد: بزودی با نفوذ یك سامانه باران زا تثبیت شرایط خشكی هوا شكسته خواهد شد و شاهد بارش های جوی مناسبی تا دو ماه آینده خواهیم بود.

در این نشست در خصوص طرح های در دست اجرای آبیاری نوین و آخرین عملكرد تولیدات شیر و گوشت استان مركزی بحث و تبادل نظر شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها