Portal_background_image

استاندار بر تسريع در تكميل جاده ساوه - غرق آباد تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در بخش نوبران ، بر تسریع در تکمیل باند دوم جاده ساوه - غرق آباد تاکید کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تکمیل این مسیر از خواسته های به حق مردم نوبران و غرق آباد است و باید با هم افزایی تلاش شود این مسیر با وجود تنگناهای مالی هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

آقازاده بیان کرد: نیاز است با اتحاد و انسجام در راستای خواسته اصلی مردم احداث باند دوم محور مواصلاتی غرق آباد و نوبران در اسرع زمان انجام شود و مشکلات ارتباطی بین دو شهر مرتفع شود .

وی با اشاره به شرایط نامساعد ورودی و بلوار دو شهر، ابراز کرد: با مشارکت مردم و تلاش عمومی با بهره گیری از اعتبارات ملی از سوی وزارت راه و شهرسازی ظرف چند ماه آینده این پروژه را به سرانجام می رسانیم .

استاندار مرکزی گفت :احداث باند دوم محور ساوه به غرق آباد نیازمند تخصیص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار ملی است .

نماینده عالی دولت در استان مرکزی تصریح کرد: به لحاظ تردد خودروهای سنگین ، زیر ساختهای این محور آسیب پذیر شده که این امر می تواند توجیه مناسبی در راستای جذب اعتبارات ملی از سوی وزارت راه و شهرسازی باشد .

وی با اشاره اعتبارات محدود دولت در این برهه زمانی خاص گفت : در سال جاری بخش عمده ای از درآمد شهرداری ها به لحاظ اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده کاسته شده و به همین سبب در قانون جدید بخش عمده ای از درآمد مدیریت شهری با کاهش مواجه شده است .

استاندار مرکزی با بیان اینکه طبق قانون شهرداری ها خودکفا هستند، ادامه داد : هدف مجلس از تصویب قانون جدید استقلال درآمدی شهرداری هاست ولی متاسفانه با اجرای این مصوبه شهرهای کوچک آسیب دید که می طلبد با توجه به مشکلات شهرهای کوچک تلاش کنیم از طریق جذب اعتبارات از محل دیگر گامهای موثری در کاهش مشکلات شهرها برداریم .

وی تصریح کرد: سال گذشته یک‌میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان از محل ارزش افزوده به شهرداری نوبران تخصیص یافته بود که در سال جاری این میزان به یک دهم کاهش یافته که می طلبد دولت حمایت ویژه خود را از شهرهای کوچک داشته باشد .

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها