Portal_background_image

استاندار بر اجرا و اتمام طرح هاي مهر ماندگار تاكيد كرد

 استاندار از دستگاههای اجرایی مربوطه خواست در جهت اجرا و اتمام طرحهای مهر ماندگار تلاش مضاعفی داشته باشند .

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز یکشنبه در نشست ارزیابی روند اجرایی طرح های مهر ماندگار استان مرکزی، بر شتاب بخشی به عملیات طرح های مهر ماندگار این استان تاکید کرد.

وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی باید با جدیت در مدیریت زمان و منابع اعتباری در این راستا بکوشند.

وی اظهار کرد: 26 پروژه نیمه کاره بزرگ و کلیدی استان مرکزی در قالب طرح های مهر ماندگار تعریف شده است.

وی یادآور شد: پروژه مرکز بحران علوم پزشکی اراک با چهار هزار و 200 متر مربع زمین و دو هزار و 200 متر مربع بنا در سه طبقه از جمله طرح های مهم مهر ماندگار استان مرکزی است که باید هر چه سریعتر تکمیل شود.

استاندار استان مرکزی اضافه کرد: پلی کیلینیک شهرستان خمین یکی دیگر از طرح های مهر ماندگار استان مرکزی است که در صورت تکمیل شدن ظرفیت خدمات رسانی ماهانه به دو هزار نفر را داراست..

شعبانی فرد عنوان کرد: با توجه به تاثیر دو طرح ماندگار مذکور در حوزه سلامت استان دو میلیارد ریال برای تکمیل آن ها از سوی استان تخصیص خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح های مهم مهر ماندگار استان تکمیل مرکز درمانی شبانه روزی خنداب با دو هزار و 400 متر مربع زیربنا و پیشرفت فیزیکی 70 درصد است که برای آن اعتبار دو میلیارد و 910 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

استاندار آسفالته کردن 150 کیلومتر راه روستایی استان را از دیگر طرح های مهر ماندگار دانست.

شعبانی فرد عنوان کرد: استان مرکزی در حوزه راه های آسفالته روستایی بالای 50 خانوار درحال حاضر پوشش 75 درصدی دارد که با طرح مهر ماندگار این پوشش صد درصد خواهد شد.

وی اظهار کرد: سه طرح صنعتی بزرگ نیز در استان در زمره طرح های مهر ماندگار است که با پیگیری انجام شده تسهیلات ریالی و ارزی آنان در ساخت و تامین ماشین آلات در استان تامین شده است.

استاندار ،واحد شیمیایی و دارویی پترو تک شازند را یکی از طرح های مهم صنعتی مهر ماندگار استان اعلام کرد و گفت: این واحد با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و ظرفیت اسمی تولید سالانه 10هزار تن اسید آمینه متیونین برای دریافت دو میلیون یورو و 160 میلیارد ریال تسهیلات به بانکها معرفی شده است.

شعبانی فرد اضافه کرد: پرداخت تسهیلات به میزان 500 هزار دلار و یکصد میلیارد ریال برای واحد تولیدی پیشگامان صنعت کاغذ در ساوه با پیشرفت فیزیکی 97 درصد به بانک های عامل استان ابلاغ شده و با تکمیل این واحد امکان تولید سالانه 100 هزار تن کاغذ کرافت مهیا می شود.

وی تصریح کرد: برای واحد صنعتی فراسازان آلومینیم میهن اراک با ظرفیت اسمی تولید 38هزار تن شمش و قطعات آلیاژی آلومینیم نیز 37 و نیم میلیون یورو و 960میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح مهر ماندگار به بانک های استان ابلاغ شده است.

استاندار توضیح داد: با تکمیل این سه طرح صنعتی مهر ماندگار 319 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می شود.

شعبانی فرد بیان کرد: مهمترین طرح های مهر ماندگار در حوزه آب نیز شامل آبرسانی به شهر اراک از سدکمال صالح، راه اندازی تاسیسات فاضلاب شهر ساوه و آبرسانی به شهر ساوه است که باید در سایه همدلی و تخصیص کامل اعتبارات پیش بینی شده هرچه سریعتر در راستای خدمت به مردم به بهره برداری برسد.

وی، خواستار تلاش مضاعف برای تکمیل طرح های مهر ماندگار در حوزه فرهنگ و هنر و گردشگری به ویژه تالار مرکزی شهر اراک شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها