Portal_background_image

استاندار برعزم ملي و مشاركت همه جانبه دستگاه هاي اجرايي برای مقابله با معضل اعتیاد تاکید کرد

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان مرکزی بر عزم ملی و مشارکت همه جانبه دستگاههای اجرایی برای مقابله با معضل اعتیاد تاکید کرد.

استاندار در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که روز سه شنبه در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی باید به موضوع اعتیاد حساسیت بیشتری نشان دهند.


علی اکبر شعبانی فرد با بيان اينكه ماده 16 اصلاحيه قانون مبارزه با مواد مخدر نيز يك تكليفي را براي دستگاه‌هاي اجرايي تعيين كرده است، گفت: مشارکت و همکاری دستگاه های اجرایی زمینه ساز کاهش اعتیاد در سازمان ها است.


وی گفت : پیشگیری، مقابله و درمان اعتیاد نیازمند عزمی عمومی و جدی است که در این رابطه دستگاه‌های اجرایی نقش مهمی دارند.
وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، بیان داشت: بیشترین توجه دستگاهها باید بر روی جامعه سالم باشد و اقدامات پیشگیرانه موثری را در دستور کار خود قرار دهند.


رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با اشاره به جنگ نرم و اقدامات هدفمند دشمن در ترویج مواد مخدر گفت: مسؤلان باید با هوشیاری کامل راههای مقابله با این پدیده شوم را شناسایی و اقدامات پیشگیرانه را سر لوحه کار خود قرار دهند.


شعبانی فرد اظهار داشت: حراست‌هاي استان ضمن شناسايي كاركنان معتاد با حفظ عزت و کرامت انسانی، اخطارهاي لازم را براي ترك اعتياد اين دسته از كاركنان طي مهلت قانوني به آنان ابلاغ كنند.


وی خاطر نشان کرد: بنیان رشوه و رشوه خواری در دستگاه ها اعتیاد است.


استاندار تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید همایش آگاه سازی در خصوص آثار مصرف مواد مخدر در سازمان خود برگزار کنند و اجرای آن به عنوان یک دستورالعمل به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

شعبانی فرد با بیان انجام تست اعتیاد بدون اطلاع قبلی از کارکنان، گفت: دستگاه های اجرایی باید تست مذکور را بدون اطلاع قبلی از کارکنان خود به عمل آورند.


در این جلسه مصوب شد دوره های آموزشی و پیشگیری از اعتیاد با مسئولیت بهزیستی برای تمام کارکنان دولت برگزار شود.
استاندار گفت: آموزش و آشنایی کارکنان و کارگران در محیط های کاری با خطرات ناشی از مواد مخدر نقش تعیین کننده در پیشگیری و درمان بیماران معتاد دارد.


همچنین مقرر گردید بهزیستی اقدام به تدوین و تولید بسته های فرهنگی پیشگیری از اعتیاد به تعداد کارکنان دولت، انجام دهد و نیز ایجاد سیاست های تشویقی توسط مدیران درادارت برای کسی که اعتیاد را ترک کرده است، تصویب شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها