Portal_background_image

استاندار برسیاست کارامد برای تعدیل قیمت کالاهای اساسی تاکیدکرد

استاندار  بر اجرای سیاستهای کارآمد در حوزه تثبیت قیمت ها و تعدیل نرخ کالاهای اساسی سبد غذایی خانوار در این استان تاکید کرد.

«محمد حسین مقیمی» عصر روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی گفت: طراحی و اجرای برنامه های ابتکاری و هوشمندانه در قطع دست واسطه ها و آسان سازی مسیر از تولید کننده به مصرف کننده از تاکیدات دولت اعتدال است و حوزه بازرگانی استان مرکزی باید در این بخش پیشتاز باشد.

وی اظهار کرد: یکی از نیازهای اساسی استان، ایجاد سازمان میادین میوه و تره بار و استفاده از بازارچه های شهرداری در مناطق مختلف این کلانشهر است تا با مدیریت واحد بتواند نوسان قیمت ها را کاهش و رضایتمندی و قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

استاندار استان مرکزی الگو گیری از نمونه های موفق این شیوه در سازمان میادین میوه و تره بار سایر کلانشهرها را توصیه کرد و گفت: هدف از این طرح پررنگ کردن نقش حاکمیتی دولتی در تصمیم سازیها و برجسته کردن نقش مردم و بخش خصوصی در اجرای امور است.

مقیمی یادآور شد: یکی از مسایل مهم در برهه کنونی تصمیم سازی و ذخیره سازی میوه و کالاهای اساسی برای عید نوروز است و از هم اینک باید سیاستهای تعیین مباشران پاکدست و زبده و پیش بینی امکانات زیرساختی و نیازها را برآورد کرد.

معاون توسعه داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: سال گذشته در مجموع دو هزار و 800 تن سیب و پرتقال برای تامین مایحتاج مردم در ایام نوروز در این استان ذخیره سازی شد ه بود.

« عزیرالله صدیقی» افزود: پیش بینی میوه مورد نیاز برای نوروز 93 برای استان مرکزی یکهزار و 200 تن سیب و یکهزار و 600 تن پرتقال است که با برآوردهای اولیه به 56 میلیارد ریال یارانه برای حمایت از مباشران نیاز دارد.

وی گفت: در سال جاری سه نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با عناوین طرح رحمت، ضیافت و پاییزه در اراک برگزار شده که کالاهای عرضه شده در 830 غرفه آنها با پنج تا 20 درصد تخفیف دراختیار مردم قرار گرفته است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: 13 هزار و 363 تن انواع کالا و مایحتاج ضروری مردم در این سه نمایشگاه توزیع شده که با 76 درصد رضایتمندی بازدیدکنندگان همراه بوده است.

صدیقی با بیان اینکه امسال 32 هزار و 832 تن شیرخام در استان مرکزی خریداری شده گفت: در این مدت 29 هزار و 910 تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام در اختیار تولیدکنندگان گذاشته شده ولی در خصوص رقم پرداختی به ازای خرید شیرخام شرکت پشتیبانی تنها سه ماهه اول امسال را به تولیدکنندگان داده است.
 

در این نشست مقرر شد کمیته ای متشکل از شهرداری، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و بازرگانی،تعاون روستایی و استانداری برای مطالعات پایه و الگوسازی استقرار بازارچه های عرضه مستقیم زیر نظر سازمان میادین میوه و تره بار در کلانشهر اراک تشکیل شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها