Portal_background_image

استاندار: برجام زمينه گره گشايي از مشكلات واحدهاي توليدي استان را فراهم كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی که در محل استانداری برگزار شد،گفت: با قرار گرفتن در شرایط پسابرجام و اقدامات و پیگیری های موثر انجام شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان توانسته ایم بسیاری از مشکلات واحد های تولیدی را گره گشایی کنیم.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان در جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: با بررسی مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی استان در این ستاد توانسته ایم بخشی از مشکلات آنها را مرتفع نمائیم و بخشی نیز در حال حل شدن است.

استاندار مرکزی بیان کرد: مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان لازم الاجرا است و در صورت عدم تحقق به ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی منعکس خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در استان  اخبار خوب و نسیم منطقی از ایجاد تحرک در جامعه به مشام می رسد، گفت:  گشایش حاصل شده در عرصه بین الملل و حضور سرمایه گذاران خارجی در استان و همچنین باز شدن گره  از مشکلات واحدهای تولیدی، نوید بخش  رونق اقتصادی در استان است.

استاندار مرکزی گفت: بازگشت رونق اقتصادی با انعطاف پذیری بیشتر بانکها و دستگاههایی چون تامین اجتماعی و همچنین باز کردن گره های واحد های تولیدی محقق می شود.

وی بیان کرد: بانکها باید برای کمک به احیای واحدهای تولیدی تسهیل گر امور باشند و به دنبال مانع تراشی نباشند،  چرا که به رونق رساندن واحدهای تولیدی تکلیف همه مسئولان استان است.

زمانی قمی با اشاره به بازدید انجام شده از نیروگاه رودشور زرندیه، تصریح کرد: این نیروگاه مدلی از توانمندی بخش خصوصی است که طرح توسعه آن نیز در دست اجرا می باشد.

استاندار مرکزی گفت: این نیروگاه تحت نظر زیمنس آلمان فعالیت می کند، که نکته قابل توجه در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور  ما توسط این شرکت آلمانی در برخورد با مدیران این نیروگاه است که  باید به عنوان یک الگو برای مدیران ما  معرفی شود.

زمانی قمی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی در زمینه تامین اجتماعی، گفت: برای رونق واحدهای تولیدی همراهی و انعطاف سازمان تامین اجتماعی امری لازم و ضروری است.

وی گفت: رفع مشکلات موجود در حوزه تامین اجتماعی نیازمند طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور است تا تصمیمی منطقی در این راستا اتخاذ شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش، اظهار کرد: زمانی که مطلبی انتشار می یابد و باعث ابهام در افکار عمومی جامعه می شود، باید پاسخ های منطقی و توضیحاتی که برای رفع این ابهام بیان می شود نیز منتشر شود تا افکار عمومی در جریان آن قرار گیرند.

 یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز اظهار کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام و استفاده از منابع بخش خصوصی در اتمام این پروژه‌ها جزو اولویت‌های دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: زمانی کلنگ‌زنی جزو افتخارات دولت‌ها بوده است، اما درحال حاضر متاسفانه کلنگ زنی‌هایی که در سنوات گذشته انجام شده است گریبان دولت را گرفته است و در حال حاضر هزاران پروژه زمین مانده و نیمه‌تمام در سطح کشور داریم.

وی اظهار کرد: آنگونه که تخمین زده شده است این پروژه‌ها 420 هزار میلیارد تومان منابع اعتباری نیاز دارد که اگر هیچ پروژه جدیدی شروع نشود 20 تا 25 سال زمان برای اتمام این پروژه‌ها تخمین زده شده است.

یادگاری گفت: در استان مرکزی نیز حدود 800 پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که برای اتمام این پروژه‌ها هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

یادگاری ضمن اشاره به راهکارهایی که دولت برای تسهیل در واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی در نظر گرفته است، توضیح داد: براساس ماده 27 قانون تنظیم الحاق دو به صراحت آمده است که برای پروژه‌های جدید، نیمه‌تمام، تکمیلی، در حال بهره‌برداری، تعمیر، تجهیز و... بخش خصوصی بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کند گاها در تمام این مراحل می‌تواند ورود پیدا کند بلکه بعد از تکمیل و بهره‌برداری و فروش محصول یا خدمات به صورت تقسیط هزینه‌های دولت را پرداخت کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: دولت روش‌های بسیار سهل و آسانی در این ماده قانونی و آیین نامه ماده 27 در نظر گرفته است تا بتواند پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند.

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها