Portal_background_image

استاندار براستفاده از توان مردمي براي تكميل باغ موزه دفاع مقدس اراك تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان بر استفاده از توان مردمی و خیران برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس اراک تاکید کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به محدودیت اعتباری دولت و شهرداری ها، بهره گیری از توان خیران در ساخت مدرسه، مساجد و اماکن عمومی باید بارور شود.

وی تصریح کرد: ظرفیت مردمی و خیران در کنار اعتبارات دولتی برای ساخت باغ موزه های دفاع مقدس نقش مهمی در ثبت و ضبط وقایع انقلاب و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان به همراه دارد.

آقازاده ادامه داد: شهرداری اراک برای ساخت باغ موزه این شهرستان باید به نسبت اعتباراتی که سالیانه برای آن تخصیص می یابد برای ساخت و تکمیل گالری های باغ موزه دفاع مقدس این شهرستان اختصاص دهد.

کریمی نماینده مردم اراک، کمیحان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: حفظ و حراست از آثار و دستاوردهای دفاع مقدس برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و بیمه کردن این قشر در برابر توطئه های دشمنان امری مهم و ضروری است.

کریمی افزود: رزمندگان انقلاب اسلامی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی با بهره گیری از روحیه فرهنگ و شهادت توانست در برابر دشمنان اسلام و انقلاب به پیروزی دست یابد و امروز نیز ترویج این فرهنگ برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان امری حیاتی به شمار می رود.

وی ادامه داد: با توجه به زمان بر بودن ساخت باغ موزه دفاع مقدس می توان با تهیه کتاب از خاطرات شهدا و ایثارگران جوانان با روش و سبک زندگی آنان آشنا کرد.

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: صحنه های زیبایی از دلاوری ها و رشادت ها در دوران دفاع مقدس به وقوع پیوسته است که بنیاد حفظ و آثار و نشر دفاع مقدس باید با حفظ و حراست از این آثار فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را به نسل جوان و نسل های بعدی انقلاب منتقل کند.

مقدسی با یادآوری وجود 70 هزار رزمنده و ایثارگر دوران هشت سال دفاع مقدس در استان مرکزی افزود: با توجه به برخی محدودیت ها ها می توان از ظرفیت خود ایثارگران برای تکمیل و حفظ آثار آنان بهره گیری کرد.

گفتنی است مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان نیز  در این نشست مطالبی را بیان کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها