Portal_background_image

استاندار : بخشداری ها نظارت بر طرح های روستایی را تقویت کنند

استاندار گفت: بخشداری ها و دهیاران نظارت بر هزینه کرد اعتبارات روستایی را تقویت کنند.
 

علی اکبر شعبانی فردˈ چهارشنبه در نشست هم اندیشی بخشداران استان مرکزی افزود: اعتبارات حوزه روستایی استان سالانه حدود 700 میلیارد ریال است که در بین 601 دهیاری و 23بخشداری توزیع می شود.

وی اظهار کرد: مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته استان به شدت نیازمند طرح های کاربردی در تقویت زیرساخت های فرهنگی و اقتصادی و ایجاد بسترهای اشتغال هستند.

استاندار  یادآور شد: بخشداران به عنوان مدیر ارشد دولت در روستاها وظیفه سنگینی را در ایجاد زنجیره زیرساختی توسعه روستایی دارند و باید این مهم را از طریق طرح های آمایش سرزمین و سند راهبردی توسعه روستایی دنبال کنند.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات موجود در روستاها کاهش ساخت و ساز و مقاوم سازی روستایی است که به دنبال تصویب قانون بیمه کارگران در مجلس ایجاد شده است.

شعبانی فرد ادامه داد: باید به منظور کاهش آسیب ها در این بخش با کار کارشناسی و استفاده از اختیارات اصل 127 و 138 استانداران، در هم افزایی دستگاه های متولی برای کاهش هزینه های مقاوم سازی اقدام شود.

معاون عمرانی استاندار استان مرکزی نیز در این همایش گفت: یکصد هزار مسکن روستایی استان مرکزی نیازمند مقاوم سازی است که تاکنون 23 هزار واحد آن مقاوم سازی شده و سالانه باید چهار هزار واحد استحکام بخشی و ساخته شود.

ˈهوشنگ بازوندˈ بیان کرد: قانون بیمه کارگران ساختمانی مجلس موجب شده که ساخت و سازهای روستایی در سالجاری 30 درصد کاهش یابد که این مساله به ساخت و سازهای غیرمجاز دامن می زند.

وی عنوان کرد: اعتبارات امسال دهیاری ها نسبت به سال گذشته 141 درصد رشد دارد که بیانگر اهمیت رشد مناطق کمتر توسعه یافته و اولویت گذاری استان در توسعه روستاهاست.

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: 651 پروژه عمران روستایی در این استان در دست انجام است که 161پروژه از این تعداد در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی گفت: هم اکنون 44 دهیار این استان زن هستند که باید جایگاه و تعداد آنان افزایش یابد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها