Portal_background_image

استاندار: با تصويب هيأت دولت اراك كلانشهر مي شود

استاندار گفت : با کلانشهر شدن شهر اراک، اعضای شورای شهر نیز برای دوره بعد به 15 نفر افزایش می یابد.

استاندار گفت: انجام این حجم از پروژه‌های عمرانی در شهر اراک، از ابتدای انقلاب تاکنون بی‌سابقه است.

«علی‌اکبر شعبانی‌فرد» در مراسم کلنگ‌زنی تقاطع‌های غیر هم‌سطح اراک گفت: از امروز شاهد شکوفایی هر چه بیشتر شهر اراک خواهیم بود.

وی افزود: امروز شاهد دگرگونی جدی در مسیر سازندگی شهر اراک هستیم با توجه به فرصت خوبی که ایجاد شده است باید تحول‌آفرین باشد.

شعبانی‌فرد گفت: ادارات، سازمان‌ها و نهادها باید املاک بلااستفاده خود را به فروش برسانند؛ با توجه به ایجاد این فرصت طلایی شهرداری اراک اموالی را که سال‌ها بلااستفاده است و ارزش افزوده ایجاد نمی‌کند، برابر با قانون کمیسیون شهرداری‌ها به فروش می‌رساند.

وی گفت: برای احداث این پروژه‌ها میان 7 شرکت طراز اول کشور مناقصه انجام شد و امید می‌رود با احداث این پروژه‌ها شاهد تحولی عظیم در اراک باشیم.

استاندار  خاطرنشان کرد: باید ظرف یک ماه آینده چهار پروژه دیگر از قبیل روگذر جاده فراهان، پروژه‌ی گردنه‌ی جلوی آرامستان، پل ولی‌آباد زیرگذر در جلوی بازار قدیمی شهر اراک از پل فلزی به سمت میدان شورا تعیین تکلیف و مراحل مناقصه آنها انجام شود.

وی با تاکید مجدد براین‌که از ابتدای انقلاب تاکنون این حجم از طرح‌های عمرانی در شهر اراک بی‌سابقه بوده است، ادامه داد: 80 درصد اعتبارات این پروژه‌ها را شهرداری و 20 درصد از اعتبارات را استانداری برعهده دارد.

به گفته‌ی شعبانی‌فرد، در خصوص پروژه‌ی 55 متری باید تا پایان دوره‌ی شورای شهر سوم، این پروژه عملیاتی شود.

 استاندار در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی تقاطع‌های غیر هم‌سطح اراک، در جمع خبرنگاران گفت: یک تحول سازندگی با پیشرفت بسیار خوبی در شهرداری اراک با حمایت شورای اسلامی شهر و حرکت‌های شهردار شکل گرفته است.

شعبانی‌فرد افزود: 120 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی ظرف مدت کمتر از یک سال در شهرستان اراک برای بهبود وضعیت شهر به بهره‌برداری می‌رسد و این امر در راستای روان‌سازی ترافیک، ایجاد فضای پاک و دسترسی به مکان‌های مختلف برای رفاه شهروندان خواهند بود.

وی در خصوص کلان‌شهر شدن اراک، گفت: این شهر تا پایان سال به کلان‌شهر تبدیل می‌شود و شهر سنجان و شهر کرهرود به اراک ملحق می‌شوند، در تقسیمات کشوری این تصمیم گرفته شد و در صورت رفتن به صحن دولت و تصویب شدن به کلان‌شهر تبدیل می‌شود.

استاندار اظهار کرد: به محض کلان‌شهر شدن به علت حضور دائم مردم و تاثیرگذاری بیشتر آن‌ها، اعضای شورای شهر از 9 به 15 نفر ارتقا می‌یابد و نظارت مردم بیشتر می‌شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها