Portal_background_image

استاندار: با اجراي طرح پزشك خانواده سطح رفاه اجتماعي ارتقاء پيدا مي كند

استاندار گفت: با اجراي طرح پزشك خانواده سطح رفاه اجتماعي نيز ارتقاء پيدا مي كند.

علي اكبر شعباني فرد روز شنبه در نشست ستاد راهبردی پزشك خانواده استان مركزی كه در محل استانداري تشكيل شد گفت: اجراي طرح پزشك خانواده ما را به سمت عدالت در دهه عدالت نزديك مي كند و باعث شاخص توسعه انساني مي شود و با اجراي اين طرح رفاه اجتماعي نيز ارتقاء پيدا ميكند.

وي گفت: برابر با برنامه چهارم و پنجم توسعه ماده 32 و 35 دولت مكلف شد طرح پزشك خانواده را در كشور اجرا كند.

وی اظهار كرد: از مزایای این طرح مترقی سلامت، اصلاح نظام بیمه ای كشور و حذف افراد دو تا سه دفترچه ای، تضمین و بهبود درآمدهای پزشكان عمومی، هدفمند شدن ارجاع به پزشكان متخصص و راهبردی شدن خدمات بیمه ها است.

وی تصریح كرد: اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و جلب مشاركت مردمی برای برنامه پزشك خانواده از وظایف مهم ستاد راهبردی استان است و در فرصت باقی تا شهریور ماه باید نهایت بهره از امكان رسانه های جمعی، نهادهای فرهنگی و آموزشی، تشكل های مردمی و تریبون های رسمی در این خصوص برده شود.


شعباني فرد گفت: طرح پزشك خانواده داراي سه سطح ارجاع است كه در سطح اول پزشك عمومي و تيم درماني 17 نفره شامل ارائه دهندگان خدمات پاراكلينيكي از قبيل آزمايشگاه، راديولوژي قرار دارند و هر فرد در صورت بيماري بايد روند درمان خود را از اين مرحله آغاز كند و بيمار هزينه اي بابت ويزيت پرداخت نميكند و تنها در صورت نياز به سطوح بعدي شامل پزشك متخصص و فوق تخصص ارجاع مي شود.


استاندار گفت: با اجرا شدن اين طرح پزشك هابايد شش روز در هفته كار كنند يا بايد حايگزين براي خود معرفي نمايند.


در اين جلسه تجهيز و تعمير و ايجاد پلي كيلينيك و دي كلينيك در شهرستانها، تشكيل ستاد راهبردي و اطلاع رساني در دو هفته يكبار و نامه به نيروهاي مسلح براي تعيين تكليف شدن، مصوب شد.


طرح پزشك خانواده است قرار است در شهرستان هاي اراك، دليجان، محلات، ساوه و خمين اجرا شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها