Portal_background_image

استاندار : ایران از قدرت سایبری بالایی برخودار است

 استاندار قدرت سایبری ایران را بالا توصیف کرد و گفت: این مهم در پاسخ و بی اثرکردن حمله هکرهای دشمنان به اثبات رسیده است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز یکشنبه در همایش تخصصی تهدیدهای سایبری در حوزه پدافند غیر عامل درکانون امام خمینی (ره) اراک افزود: خنثی کردن تلاش دشمن برای نفوذ و ضربه زدن به تاسیسات مهم صنعتی، علمی و دفاعی ایران نشان از قدرت و آمادگی بالای سایبری کشوراست.

وی گفت: امروز دانشمندان جوان و متخصصان ایرانی اسلامی با حمایت همه جانبه رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی مردم در دانش های روز حرف های زیادی برای گفتن دارند.

وی ادامه داد: پدافند غیر عامل معقول ترین روش دفاعی و کاهش خسارت مالی به تاسیسات حیاتی غیر نظامی و نظامی است که همواره تقویت این مهم در دستور کار مسوولان کشور بوده است.

رییس شورای پدافند غیر عامل استان مرکزی بیان کرد: با انجام پدافند غیر عامل می توان از سرمایه های ملی از جمله در بخش های دفاعی، صنعت، انرژی، اقتصادی، بهداشتی، اطلاعاتی و ارتباطی حفظ و حراست کرد.

شعبانی فرد تاکید کرد: در آینده ای نزدیک با حضور رییس جمهوری طرح مدیریت بر فضا از شش تا 40 هزار کیلومتر در استان مرکزی به بهره برداری خواهد رسید که در راستای آن می توان همه ماهواره های جاسوسی عبوری از آسمان ایران و خاورمیانه در این سطح را رصد و تخلیه اطلاعاتی کرد.

اظهار کرد: طرح تولید رادیو داروها در استان مرکزی در نیمه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که این مهم نیز نشان از توانایی بالای علمی دانشمندان کشور است.

استاندار استان مرکزی خاطر نشان کرد: با موفقیت های بزرگ علمی و دست یابی بومی ایران به دانش روز باید دشمنان انقلاب اسلامی در تحریم و تهدید مردم کشور تجدید نظر کرده و بدانند که در جنگ اقتصادی نیز ملت ایران پیروز میدان خواهند بود.

شعبانی فرد ادامه داد: با رویکرد ملی و فنی کشور به مقوله مهم پدافند غیرعامل، این حوزه ماهیت بین رشته ای به خود گرفته، بنا براین مسوولان باید همه معیارهای فنی، مهندسی، امنیتی، اطلاعاتی، اطلاع رسانی، آموزشی و فرهنگ سازی را وظیفه همگانی محسوب کنند.

وی یادآور شد: همه دستگاه های اجرایی باید آموزش را در عرصه خنثی کردن تهدیدهای سایبری دشمنان به صورت جدی در دستور کار قرار داده و بر گلوگاه های مهم نظارت و دقت بیشتری داشته باشند.

رییس شورای پدافند غیر عامل استان مرکزی تصریح کرد: هدف دشمنان از تهدیدهای اقتصادی، تشدید جنگ نرم و حمله های سایبری ایجاد شکاف و جدایی بین مردم و ولایت فقیه و ترویج روحیه بی اعتمادی در ملت است که برای خنثی کردن اهداف دشمنان باید همدلی و وحدت را بیش از پیش تقویت کرد.

وی، آرامش همراه با آمادکی را از مولفه های مهم افزایش روحیه مقاومت و ایستادگی مردم دانست و گفت: برنامه ریزی دقیق دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی، نیروهای نظامی و انتظامی، وزارت دفاع و شورای عالی امنیتی ملی در تقویت این مهم اثرگذار است.

استاندار در خصوص انتخابات سال آینده نیز گفت: دشمن برای بر هم زدن آرامش و کاهش حضور مردم در پای صندوق های رای سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده است.

شعبانی فرد، جنگ اطلاعاتی و تبلیغاتی را محور برنامه های تخریبی دشمنان برای کم رنگ کردن حضور مردم در پای صندوق های رای عنوان کرد و گفت: با تلاش برای تحقق منویات و فرمایش های رهبر معظم انقلاب اسلامی، حرکت های مذبوحانه دشمن محکوم به شکست است.

وی، شکست برنامه ها و اقدام های استکبار جهانی در کشورهای عراق، فلسطین، پاکستان، افغانستان و پایداری رهبران ضد آمریکایی در نقاط مختلف دنیا را نشان از تزلزل قدرت کاخ سفید دانست و تاکید کرد: مردم ایران در 34 سال گذشته ثابت کرده اند در دفاع از قرآن، ولایت فقیه و اسلام و اطاعت پذیری کامل از رهبر معظم انقلاب اسلامی مصمم و استوار هستند.

در این همایش با حضور کارشناسان کشوری درباره بخش ها و اهداف مختلف دشمن از تهدیدهای سایبری علیه ایران و تجهیزات رایانه ای کشور بحث و تبادل نظر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها