Portal_background_image

استاندار: ایجاد اتاق تبادل ارز در مراکز استان‌ها امور تولیدکنندگان را تسهیل می‌کند

استاندار به منظور صرفه‌جویی در وقت و انرژی خواستار راه‌اندازی اتاق تبادل ارز در مراکز استان‌ها شد.

 


 علی‌اکبر شعبانی‌فرد ظهر امروز در جلسه کارگروه ستاد تسهیل سرمایه گذاری استان اظهار داشت: با توجه به اینکه این استان‌ها هستند که نقش اصلی را در تولید و صادرات محصولات مختلف کشور ایفا می‌کنند، شایسته نیست تولید کنندگان و صادر کنندگان برای دریافت ارز وقت و انرژی خود را صرف کنند، در حالی که می‌توان ارز مورد نیاز تولید کنندگان را در اتاق تبادل ارز در مراکز استان‌ها تامین کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تلاطم بازار ارز در چند ماهه اخیر مدیریت ارزی کشور می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده از تداوم این تلاطم‌ها جلوگیری کند که باید هر چه سریع‌تر در این زمینه برنامه‌ریزی کرد.

استاندار با بیان اینکه استان مرکزی یکی از استان‌های بزرگ کشور در بخش تولید است، خاطر نشان ساخت: استان مرکزی دارای بیش از دو هزار واحد تولیدی و صنعتی است که بخش قابل توجهی از تولیدات این واحدها به خارج از کشور صادر می‌شود.

شعبانی‌فرد ادامه داد: مشکلاتی که گاها در بخش صنعت وجود دارد با برگزاری جلسات ستاد تسهیل به صورت هفتگی رصد و مورد بررسی قرار می‌گیرد که در این راستا خوشبختانه استان با مشکلات بسیار اندکی در این زمینه روبرو است.

وی از فعالیت صد درصد 40 درصد از کارخانجات استان خبر داد و گفت: بر اساس راست‌آزمانی صورت گرفته هم‌اکنون 40 درصد از کارخانجات استان با ظرفیت صد درصد مشغول کار کردن هستند که این نشان از رونق و فعالیت اقتصادی در کشور دارد.

استاندار  بیان کرد: در بخش سرمایه ‌گذاری در ایجاد واحدهای صنعتی اقدامات بسیار خوبی طی چند سال اخیر صورت گرفته به طوری که از سال 50 تا 87 تنها 22 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در استان صورت گرفته بود، اما طی فعالیت دولت نهم و دهم میزان سرمایه گذاری انجام شده در استان 11.8 میلیارد دلار بوده است. 

شعبانی‌فرد با اشاره به اینکه شکل‌گیری و تقویت شرکت‌های مدیریت صادرات و واردات در استان‌ها نیاز جدی در حوزه تجارت و بازرگانی خارجی است، گفت: تجارت آزاد و پراکنده ضربه بزرگی به چرخه اقتصادی و تجارت محصولات ایرانی وارد می‌کند که با تصویب قوانین برای صادرکنندگان در چارچوب ضوابط می‌توان صادرات را به صورت موثر انجام داد.

استاندار بیان کرد: بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های گمرکی، بانکی و توسعه صادرات با کشورهای مختلف به صورت شرکت‌های مدیریت صادرات و واردات تحقق پیدا می‌کند و در همین راستا بخش خصوصی می‌تواند در کنار این شرکت‌ها از سود مطمئن و رونق کار و بازار بهره ببرد.

وی اظهار کرد: شرکت‌های مدیریت صادراتی می‌توانند با شناسایی صادرکنندگان موفق، شرایط بازارهای هدف را شناسایی کرده و با حمایت از تجار به صورت متمرکز، مشکلات این حوزه را حل کنند.

 

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها