Portal_background_image

استاندار: انتخابات مجلس نهم، امتحان بزرگ دیگری برای ملت ایران است

استاندار گفت: امروز در سایه ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا، در فضایی آکنده از مهر و محبت در برهه ایی از امتحان قرار گرفتیم و مهمترین امتحان ملت ایران حضور مردم در انتخابات است.

'علی اكبر شعبانی فرد'  در نشست مشترك ستاد انتخابات، هیات نظارت و نامزدهای تائید شده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مركزی  که روز  چهارشنبه در محل استانداری برگزار شد،  افزود: حضور در انتخابات تكلیف شرعی و وظیفه دینی و ملی است.

امروز ما در آستانه آزمون سختی قرار داریم و همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند باید نسبت به مشارکت حداکثری در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخاب صحیح اهتمام لازم را داشته باشیم.
 

وی تاكید كرد: دشمن برای كاهش حضور مردم در انتخابات تلاش فراوانی آغاز كرده و از رسانه های استكباری استفاده می كند بنابراین مسوولان، نامزدهای انتخاباتی و طرفدران آنان برای حضور گسترده مردم در 12 اسفند ماه آتی پای صندوق های اخذ رای تلاش كنند.

استاندار  بیان كرد: هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی استان همه توان خود را برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با شعار عدالت محوری، قانون مداری، امانت داری و حضور گسترده به كار گرفته است.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: برگزاری انتخابات در ایران یكی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است و مجلس شورای اسلامی در این عرصه از جایگاه بالا و والایی برخوردار است.

وی یادآور شد: مردم با حضور گسترده در انتخابات در تعیین سرنوشت خود دخالت می كنند و همچنین مردم سالاری دینی نظام مقدس جمهوری اسلامی در دنیا بیش از پیش نمایان می شود.

استاندار اظهار كرد: نامزدهای انتخاباتی تنها برای خدمت به مردم در این آزمایش بزرگ حضور یافته اند بنابراین باید قانون انتخابات و اخلاق تبلیغاتی را رعایت كرده و از تخریب یكدیگر پرهیز كنند.

شعبانی فرد اضافه كرد: نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان باید به گونه ای رفتار كنند تا مردم نسبت به حضور گسترده در نهمین دوره انتخابات تشویق و ترغیب شوند.

وی افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات نشان از پایبندی راسخ ملت به نظام اسلامی، نمایشگاه رشد ملی و استقامت همه جانبه در برابر دشمنان است.

استاندار بیان كرد: مردم با نثار جان و مال خود از انقلاب اسلامی در برابر بیگانگان و مخالفان دفاع كرده بنابراین دشمنان باید بدانند كه ملت برای پاسداری همه جانبه از ارزش های اسلامی مصمم بوده و هستند.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: ملت ایران اسلامی با تبعیت محض از ولایت فقیه تحریم ها و تهدیدهای دشمنان را بی اثر كرده اند و كشور در مسیر تحقق اهداف متعالی نظام اسلامی به صورت توفنده در حال حركت است.

وی اظهار كرد: دستگاه های نظارتی و بازرسی به صورت شبانه روزی و با دقت فعالیت های انتخاباتی نامزدها، طرفداران آنان و رسانه ها را رصد می كنند و با قاطعیت به تخلف های انتخاباتی در زمان كوتاه توسط مراجع قضایی رسیدگی خواهند كرد.

استاندار گفت: اصحاب رسانه و مطبوعات باید فعالیت های خود را با هدف آموزش عمومی و آگاهی جامعه افزایش دهند و مردم را به سمت ایجاد رغبت بیشتر برای شركت در انتخابات پرشور و حداكثری تشویق و ترغیب نمایند.

 

مدیركل اطلاعات استان مركزی نیز در ادامه این نشست گفت: برگزاری انتخاباتی ناسالم مورد توجه جدی دشمن است بنابراین نامزدها مراقب نفوذ و حضور عناصر ضد انقلاب در ستادهای انتخاباتی خود باشند.

'صادقی' افزود: نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان برای ناامید كردن دشمن مانند همیشه به خصوص در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اخلاق و قانون انتخابات را رعایت كنند.

وی ادامه داد: نامزدها در سخنرانی در جمع های مختلف مردمی مراقب محتوای بیان موضوعات خود باشند و اجازه ندهند با مطالب آنان به اختلافات قومی و قبیله ای، جریان و گروه ها دامن زده شود.

مدیركل اطلاعات استان مركزی بیان كرد: در ایام انتخابات مسائل مختلفی در فضای مجازی مطرح و همچنین سامانه پیام كوتاه فعال تر خواهد شد بنابراین باید با هوشیاری در این زمینه نامزدهای انتخاباتی مدیریت كنند.

صادقی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان از مصاحبه با رادیوهای بیگانه و شبكه های ضد انقلاب به ویژه افرادی كه رد صلاحیت شده اند پرهیز كنند.

سخنگوی هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات استان مركزی نیز در این نشست گفت: همه باید برای حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تلاش كنیم كه نقش نامزدهای انتخاباتی در این عرصه كلیدی و اثرگذار است.

حجت الاسلام 'محمدتقی عزیزی' افزود: بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی به پایان نرسیده و تا زمان موفقیت در انتخابات و اخذ اعتبارنامه ادامه دارد بنابراین با دقت زیاد قانون انتخابات باید رعایت شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها