Portal_background_image

استاندار: امسال 200 كلاس درس در استان مركزی هوشمندسازی می شود

استاندار  گفت: امسال 200 كلاس درس با اعتباری بیش از هشت میلیارد ریال در این استان هوشمندسازی می شود.

 'علی اكبر شعبانی فرد' روز شنبه در اولین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مركزی افزود: اعتبار طرح یاد شده از سرجمع بودجه دستگاه های اجرایی تخصیص می یابد.

وی بیان كرد: سرعت روند اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در استان مركزی پایین است و باید آموزش و پرورش با همكاری سایر دستگاه ها این مهم را با شتاب بیشتری اجرایی كند.

مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی نیز گفت: دو هزار و 300 مدرسه در این استان فعال است كه تنها یكهزار و 500 مدرسه قابلیت هوشمندسازی دارد.

'سیف الله كریم زاده' ادامه داد: هشت هزار كلاس درس در استان مركزی قابلیت اجرای طرح هوشمندسازی دارد كه سال گذشته پس از ابلاغ این طرح حدود 135 مدرسه هوشمندسازی شد.

وی بیان كرد: طرح هوشمندسازی مدارس در مراحل نیمه الكترونیكی، تمام الكترونیكی، نیمه هوشمند، هوشمند و هوشمند پیشرفته اجرا می شود كه در مرحله آخر همه اطلاعات به روز شده در اختیار كاربران قرار می گیرد.

مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی اظهار كرد: هر ساله 20 درصد از مدارس باید هوشمند سازی شوند و برای امسال 312 مدرسه پیش بینی شده است.

 معاون برنامه ریزی استاندار نیز در این نشست  گفت: طرح استقرار پایگاه داده های مكانی استان مركزی پس از یك سال و نیم فعالیت با جدیت دنبال می شود.

معاون برنامه ریزی استاندار  افزود: در طرح یادشده اطلاعات جغرافیایی این استان جمع آوری و طبقه بندی می شود.

وی ادامه داد: طرح استقرار پایگاه داده های مكانی یا سیستم جی آی اس پس از طرح آمایش سرزمین استان مركزی آغاز شده و این استان به عنوان نخستین منطقه در كشور این سیستم را اجرا می كند.

معاون برنامه ریزی استاندار اضافه كرد: در طرح سیستم استقرار پایگاه داده های مكانی این استان اطلاعات جغرافیایی در قالب 84 عارضه در بخش های اقلیم، توپوگرافی، منابع زیستی، منابع انسانی، حمل و نقل، انرژی، منابع آب، صنعت، معدن، كشاورزی، اقتصاد، آموزش، بهداشت و درمان و فرهنگ و هنر جمع آوری و منسجم می شود.

عاشوری خاطر نشان كرد: پایگاه داده یاد شده در دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری استان مركزی اسقرار می یابد تا امكان مدیریت داده ها و مدل سازی برای برنامه ریزی و سیاستگذاری این استان فراهم شود.

وی هم چنین گفت: برش شهرستانی برنامه پنج ساله توسعه استان مركزی به فرمانداران ابلاغ شده تا با بررسی آن، نقطه نظرات خود را در نشست آینده شورای برنامه ریزی اعلام كنند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اراك نیز گفت: این دانشگاه به عنوان مجری طرح استقرار پایگاه داده های مكانی استان مركزی، هم اكنون 60 درصد از عملیات اجرایی آن را انجام داده است.

'هوشنگ عیوضی' افزود: اطلاعات همه دستگاه های اجرایی در این پایگاه داده جمع آوری و از طریق یك شبكه داخلی (اینترانت) در اختیار كاربران قرار می گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها