Portal_background_image

استاندار: امسال مبالغ تعهد خیرین مدرسه ساز استان مرکزی 23 درصد افزایش یافته است

استاندار مرکزی صبح امروز در دویست و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: امسال مبالغ تعهد خیرین مدرسه ساز استان نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است و 40 درصد آن نیز محقق شده است.

مقیمی استاندار مرکزی ضمن تقدیر از عملکرد جامعه خیرین که برای استان منشا خیر و برکت بوده اند، اظهار کرد: خوشبختانه خیرین مدرسه ساز در استان راه خوبی را طی می کنند و تعهدات آنها نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش یافته  و 40 درصد آن نیز محقق شده است.

مقیمی ابراز کرد: 43 پروژه با 337 کلاس با هزینه ای بالغ بر 35 میلیارد تومان در دست اجرا است که 16 میلیارد تومان آن امسال از طریق خیرین تأمین شده است.

استاندار مرکزی افزود: کل هزینه عمرانی اداره کل آموزش و پرورش 12 میلیارد تومان است که خیرین در این امر پیشتاز بوده اند.

وی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک نیز با عدم دریافت عوارض از اداره کل آموزش و پرورش، این نهاد را کمک و یاری می رسانند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: از ظرفیت خیرین می توان علاوه بر مدرسه سازی و کمک های سخت افزاری به آموزش و پرورش در بحث مدرسه پروری و کمک به ساختار نرم افزاری  و حمایت از نخبگان و فعالیت های پرورشی و فرهنگی مدارس نیز استفاده نمود.

مقیمی خاطر نشان کرد: با تحقق پرداخت مازاد درآمدهای استانی، از این محل 100 میلیون تومان برای انجام طرح های پژوهشی در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

مقیمی در خصوص درخواست اداره کل آموزش و پرورش در راستای لزوم نصب یک پل مکانیزه عابر مقابل دانشگاه فنی و حرفه ای اطهر و دانشگاه پردیس فرهنگیان زینب کبری(س) اراک نیز گفت: برای رفع این مشکل و در صورت ضرورت سنجی نصب سریع این تأسیسات، یک پل هوایی در منطقه سردشت اراک  با مشارکت استانداری و شهرداری اراک  احداث خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: جامعه نخبگان و همچنین پارک علم و فناوری استان تمهیداتی در نظر بگیرند تا دانش آموزان نخبه بتوانند از امکانات آنها استفاده کنند و اگر در دوران تحصیل در دانشگاه نیز جزو نخبگان بودند، عضو جامعه نخبگان شوند.

مقیمی در خصوص تخفیف 50 درصدی حامل های انرژی به مراکز آموزشی نیز گفت: این بحث تا زمانی که مصوبه دولت لغو نشود به قوت خود باقی است.

گفتنی است در این جلسه گزارشی از جشنواره های خوارزمی و جابر بن حیان در استان مرکزی ارائه شد و از جمعی از اعضای فعال مجمع خیرین مدرسه ساز این استان نیز تقدیر بعمل آمد.      

همچنین در این جلسه«علی فخاری» به عضویت رسمی شورای آموزش و پرورش استان درآمد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها