Portal_background_image

استاندار: افزایش سهم ایران درصنعت آلومینیم جهان مصداق عینی تحقق تولید ملی است

 استاندار گفت: افزایش سهم ایران در صنعت آلومینیم مصداق عینی و بازر تحقق تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی است.

علی اکبر شعبانی فرد' روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه دومین كنفراس بین المللی آلومینیم ایران موسوم به ( IIAC2012)در اراك افزود: افزایش سهم ایران در آلومینیم، زمینه صادرات بیشتر و بازاریابی را بیش از پیش فراهم می كند.

وی بیان كرد: فلز آلومینیم در بخش صنایع دریایی، هوایی و حمل ونقل روز به روز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین باید در كشور نیز برای بهره مندی بیشتر از این فلز برنامه ریزی كند.

استاندار در ادامه از آمادگی كامل این استان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف به خصوص صنعت آلومینیم خبر داد و اضافه كرد: زیر ساخت های سرمایه گذاری در این استان فراهم شده است.

شعبانی فرد یادآور شد: استان مركزی پایدارترین شبكه برق را در كشور دارد كه این مهم برای تامین انرژی تولید آلومینیم نوید بخش است.

وی ادامه داد: در استان مركزی حمل و نقل تركیبی با ظرفیت مطلوب ایجاد شده و فاصله این استان تا دریا برای صادرات كالا كمتر از هفت ساعت است.

استاندار  خاطر نشان كرد: در شهرستان اراك در چهل سال گذشته برای نخستین بار فلز آلومینیم در خاورمیانه تولید شد بنابراین باید جایگاه استان مركزی در این صنعت بیش از پیش ارتقا یابد.

شعبانی فرد بیان كرد: در این استان مشكل كمبود آب نیز برای خنك كردن فرایند تولید این فلز وجود ندارد و در زمینه نگرانی مردم در خصوص آلودگی های زیست محیطی نیز تلاش های بسیار خوبی انجام شده است.

وی در ادامه مجموع تولید آلومینیم كشور را نزدیك به 400 هزار تن در سال عنوان كرد و توضیح داد: این درحالی است كه نیاز داخل كشور به این فلز دو میلیون تن است بنابراین زمینه برای ساخت كارخانه های جدید باید ایجاد شود.

استاندار اضافه كرد: در شهرستان های ساوه، زرندیه و شهر صنعتی خیرآباد اراك زمینه برای ساخت شهرك آلومینیم فراهم است كه استان آماده همكاری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

شعبانی فرد اظهار كرد: با توجه به هزینه های ارزان تولید آلومینیم در ایران می توان برای ورود بیشتر و پررنگ تر شدن نقش كشور در بازارهای منطقه برنامه ریزی و تلاش كرد.

دومین كنفرانس بین المللی آلومینیوم ایران با همكاری مركز تحقیقات آلومینیوم ایران، شركت آلومینیم ایران (ایرالكو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور) روز شنبه در اراك آغاز شد و فردا نیز ادامه دارد.

ك/2


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها