Portal_background_image

استاندار: افزایش سرمایه گذاری خارجی در كشورنشانه بی اثر بودن تحریم ها است

 استاندار  گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی در كشور و این استان روز به روز در حال افزایش است كه نشان از بی اثر بودن تحریم ها است.

 علی اكبر شعبانی فرد' روز سه شنبه در نخستین نشست جذب سرمایه گذاری خارجی در سال جاری در این استان بیان كرد: 17 و 9 دهم میلیون دلار تا سال 84 در این استان سرمایه گذاری جذب شده بود كه این رقم در سال گذشته به 170 میلیون دلار افزایش یافته و رشد 10 برابری داشته است.

وی، با بیان اینكه شركت های اروپایی با وجود تحریم ها سهم به سزایی در سرمایه گذاری صورت گرفته دارند، اضافه كرد: رشد سرمایه گذاری خارجی نشان دهنده اعتماد جهانیان به جمهوری اسلامی است.

استاندار  تاكید كرد: دولت و مجلس شورای اسلامی تمام شرایط لازم برای سرمایه گذاری را فراهم كرده اند ودر این استان نیز بستر مناسب برای این منظور مهیا است.

شعبانی فرد ادامه داد: شرایط در دولت دهم به گونه ای فراهم شده است تا جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی رو به افزایش باشد.

وی اظهار كرد: میزان جذب سرمایه گذاری در سال جاری باید نسبت به سال های قبل افزایش چشم گیری یابد كه این مهم با تلاش و ایجاد وحدت رویه بین دستگاه های ذیربط تحقق یافتنی است.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مركزی نیز گفت: 744 میلیون یورو فرصت های شناخته شده و واجد شرایط سرمایه گذاری در استان وجود دارد كه متقاضیان می توانند در این بخش ها به سرمایه گذاری بپردازند.

' حسن میرزاخانی' عنوان كرد: سرمایه گذاران اروپایی 59 و دو دهم درصد، كشورهای عربی 22 و پنج دهم درصد و ایرانیان مقیم خارج از كشور 13 و سه دهم درصد از سرمایه گذاری های صورت گرفته در این استان را به خود اختصاص داده اند و مابقی آن مربوط به سایر كشورها است.

دبیر مركز خدمات سرمایه‌گذاری استان مركزی خاطرنشان كرد: بیشتر سرمایه گذاری ها در بخش هایی همچون صنایع پتروشیمی، غذایی، نساجی، الكترونیكی، كالای خانه و خودرو سازی بوده است.

میرزاخانی توضیح داد: از سال 84 تاكنون 27 مجوز سرمایه گذاری خارجی با سرمایه ای به میزان 330 میلیون دلار صادر شده است.

وی، با بیان اینكه با وجود تحریم ها شركت های بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در استان مركزی را دارند، افزود: این استان در جذب سرمایه در كشور رتبه یازدهم را دارد.

میرزاخانی یادآور شد:27 نشست پارسال در محل مركز خدمات سرمایه گذاری استان مركزی برگزار و در آن ها مشكلات سرمایه گذاری های خارجی و داخلی مطرح شد.

در این نشست مشكلات هفت شركت سرمایه گذار خارجی، تامین گاز، پرداخت مالیات، واردات مواد اولیه، دریافت جوایز و مشوق های صادراتی و بخشودگی جرایم آلایندگی مورد بررسی قرار گرفت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها