Portal_background_image

استاندار: اطاعت پذیری از ولایت رمز ماندگاری شهدا است

استاندار با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: اطاعت پذیری کامل از ولایت فقیه رمز ماندگاری شهدا و پیروزی ملت ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس است.
 

 ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز پنج شنبه در دومین یادواره 60 شهید شهر ساروق و بزرگداشت کربلایی کاظم کریمی ساروقی در امام زادگان 72 تن این شهر افزود: رزمندگان اسلام و شهیدان والا مقام با اطاعت پذیری از ولی فقیه فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه احیا کردند.

وی بیان کرد: پویایی، اثرگذاری و بالندگی فرهنگ ایثار و شهادت از دستاوردهای دوران سراسر افتخار دوران دفاع مقدس است بنابراین ارزش ها و دستاوردهای آن دوران باید با استفاده از ابزار هنر و رسانه به نسل جوان منتقل شود.

استاندار اضافه کرد: حماسه سترگ ملت بزرگ ایران اسلامی مانند نگینی تابناک و بی همتا تا ابد در تاریخ این کشور می درخشد و به ملت های جهان درس آزادگی و زندگی عزتمندانه می آموزد.

شعبانی فرد ادامه داد: امروز ایران اسلامی با بهره مندی از تجربه های ارزشمند دوران دفاع مقدس در اوج آمادگی و توان دفاعی است و هر روز شاهد خودکفایی و تولید تجهیزات نظامی بومی در کشور هستیم.

وی تاکید کرد: رزمندگان اسلام با آراستگی به عامل ایمان، تقوا و تبعیت پذیری از ولایت فقیه، به عنوان نیروهای نظامی مکتبی آماده دفاع همه جانبه از کیان اسلامی هستند.

استاندار  خاطر نشان کرد: در آغاز دفاع مقدس، کشور برای تهیه سیم خاردار مشکل داشت اما امروز با حمایت ها و هدایت های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی، توان ساخت انواع تجهیزات و ادوات نظامی وجود دارد.

شعبانی فرد تصریح کرد: پیروزی رزمندگان اسلام و ملت ایران در دوران دفاع مقدس به دنیا ثابت کرد که مردم برای دفاع از اسلام، قرآن، ولایت و کیان اسلامی ثابت قدم و استوار هستند و هرگز از شعارهای اصولی و صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد.

وی اظهار کرد: امروز کشور با قدرت و قوت در مسیر ولایت فقیه و توسعه و آبادانی حرکت کرده و با موفقیت در عرصه های مختلف به خصوص اقتصادی، تحریم های دشمنان را خنثی کرده است.

استاندار  یادآور شد: همه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی با همه توان در میدان باشند.

شعبانی فرد، در بخش دیگری از سخنانش با محکوم کردن انتشار فیلم توهین آمیز به پیامبر اعظم (ص) افزود: این حرکت مذبوحانه و غیر مذهبی از نگاه و دیدگاه همه ملت های مختلف دنیا محکوم است و انزجار جهانیان را نسبت به رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا تشدید کرده است.

وی اضافه کرد: استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل نمی تواند از گسترش و بروز موج بیداری اسلامی در دنیا جلوگیری کند و با هدف خدشه به چهره مسلمانان اقدام به پخش فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) می کند.

استاندار ادامه داد: توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) زمینه انس و محبت آن حضرت را در ملت های مختلف گسترش داده است و زمینه ساز اسلام ناب محمدی (ص) در جهان خواهد شد.

شعبانی فرد درباره شان و منزلت کربلایی کاظم ساروقی حافظ بی سواد کل قرآن نیز گفت: کربلایی کاظم فردی بی سواد اما با تقوا بود که به واسطه فیض الهی در یک لحظه حافظ کل قرآن و آگاه به علوم قرآنی شد.

وی بیان کرد: کربلایی کاظم که در سال 1300 هجری قمری در ساروق اراک به دنیا آمد، زکات خود را پرداخت می کرد و به یکباره پس از دیدن خوابی در امامزادگان 72 تن، حافظ کل قرآن شد.

شعبانی فرد خاطر نشان کرد: معرفی فعالان، خادمان و دارندگان رتبه های بین المللی قرآنی موجب ترویج بیشتر فرهنگ آیات آسمانی در جامعه شده و زمینه جذب نوجوانان و جوانان به امور قرآنی را افزایش می دهد.ک/2


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها