Portal_background_image

استاندار استان مرکزی: کارگران و معلمان نقش مهمی در رفع مشکلات اقتصادی وفرهنگی جامعه دارند

استاندار استان مرکزی در مصلی امام خمینی (ره) خمین گفت: کارگران و معلمان سخت کوش و پرتلاش نقش مهمی در رفع مشکلات اقتصادی، تربیتی و فرهنگی جامعه دارند.

به گزارش ایرنا، "محمدحسین مقیمی" به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در خمین با تبریک روز کارگر افزود: با مشکلات عدیده در کارخانه های مختلف و علیرغم پرداخت نشدن چندین ماه حقوق قشر عظیم کارگر، اما اگر همکاری و ایثار آنان نبود چرخ کارخانه ها از حرکت می ایستاد و به اقتصاد کشور لطمات جبران ناپذیری وارد می آمد.
وی گفت: کارگران با کمترین درآمد و پایین ترین حقوق، در شرایط دشوار بیشترین کمک ها را به دولت می کنند.
مقیمی اظهارداشت: نقش کارگران، کارآفرینان و همه کسانی که با تولید کیفی و مناسب برای بهتر شدن زندگی مردم می کوشند و بخصوص در استان مرکزی که شمار زیادی از واحدهای بزرگ صنعتی در آن وجود دارد از سایر نقاط کشور چشمگیرتر است.
استانداراستان مرکزی همچنین با گرامیداشت روز معلم گفت: در چنین روزی استاد شهید آیت الله مطهری توسط جیره خواران اجانب و کسانی که سعادت این ملت و حاکمیت اسلام را نمی خواستند به شهادت رسید.
مقیمی با اشاره به اینکه منافقین کوردل می دانستند این استاد فرزانه چه نقش مهمی در سازماندهی جوانان و تعلیم و تربیت نسل جوان دارد، افزود: آنان از همان روزهای اول درصدد حذف این چهره از انقلاب برآمدند و با ترور شهید مطهری و دیگر یاران امام، خواستند انقلاب اسلامی ایران را زمین گیر کنند، اما از آنجا که خدا پشتیبان این انقلاب است با وجود ترور شخصیت های بزرگ، این انقلاب راه خود را به خوبی پیموده است.
وی بیان داشت: معلمان هم با تحمل سخت ترین شرایط اقتصادی و درآمدی، با تربیت صحیح فرزندان این مملکت و مدیران نظام، بهترین و بیشترین تلاش را در تعیین سرنوشت و پیشرفت علمی، فرهنگی و تربیتی کشور داشته و دارند.
مقیمی با تجلیل از اساتید دانشگاه ها نیز گفت: آنان به سبب نقش بارزی که در جهت تربیت دانشجویان و فعالیت در امر نانو و علوم نوپدید، انرژی هسته ای، فناوری های جدید از خود نشان داده اند، مورد غضب دشمنان انقلاب اسلامی قرار گرفته اند و همانند شهید مطهری، شهید بهشتی و 72 تن از یارانش که ترور شدند بسیاری از دانشمندان جوان و اساتید دانشگاه های کشورمان نیز به شهادت رسیدند.
استاندار استان مرکزی ابرازامیدواری کرد: جمهوری اسلامی ایران راهی که در جهت استفاده از علم و فناوری انتخاب کرده است را با صلابت ادامه دهد و دولت و مجلس نیز شرایطی فراهم کنند که معلمان و اساتید دانشگاه ها بتوانند از یافته های علمی خود بیشتر استفاده کنند.
مقیمی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: با انتخاب و معرفی فرماندار جدید خمین که با راهنمایی های امام جمعه و پشتیبانی نماینده مردم این خطه در مجلس انجام شد، باید کمبودها و عقب ماندگی های زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با کار، برنامه ریزی و استفاده از همه امکانات و تفکرات کسانی که علاقه مند به توسعه و آبادانی این شهر هستند برطرف شود.
وی گفت: مجموع مصوبات شهر خمین از 11 سال قبل، مربوط به دولت های گذشته تاکنون به اندازه ای زیاد است که می تواند یک استان را تکان دهد، ولی مهم این است که مردم مساعدت کنند و فرماندار با همکاری سایر ادارات بتوانند این مصوبات را به اجرا دربیاورند.
استانداراستان مرکزی افزود: تکمیل راه های خمین - اراک، خمین - الیگودرز، خمین - گلپایگان، خمین - شازند، برخورداری تمامی روستاهای شهرستان خمین از راه آسفالته، احداث خط آهن خمین - گلپایگان، ایجاد سد نیشهر، توسعه شهرک صنعتی از 300 هکتار به 700 هکتار، راه اندازی پروژه سایپا، نیروگاه 450 مگاواتی خمین، ایستگاه 400 کیلوولتی خمین، ایستگاه 63 کیلوولتی کنار شهرک صنعتی سعیدی، راه اندازی کارخانه فولاد خمین و کارخانه تولید چرخ و ریل قطار در خمین همگی دارای مصوبه هستند که باید اجرایی شوند.
مقیمی گفت: برای احداث کارخانه سیمان در خمین حتی ارز آن در صندوق توسعه ملی تصویب شده است، ولی نخستین گام برای حل مشکلات این شهرستان رفع مشکل آب شرب می باشد.
وی باتاکید بر نرخ بالای بیکاری در شهرستان خمین که عمدتا دانش آموختگان مراکز آموزش عالی هستند، افزود: ایجاد شهرک گل و گیاه خمین نیز از دیگر مصوبات به بهره برداری نرسیده می باشد.
وی بی توجهی به مرمت دیوارها و سقف بازار تاریخی خمین را از دیگر مشکلات این خطه عنوان کرد و گفت: درصورتی که ظرف مدت دو سال بتوانیم بین 30 تا 50 درصد از مصوبات این شهرستان را اجرا کنیم، زادگاه امام خمینی (ره) متحول خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها