Portal_background_image

استاندار استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی فاز 3 طرح نوسازی ایرالکو در دور چهارم سفر هیئت دولت به استان مرکزی خبر داد.

علی اکبر شعبانی فرد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: کلنگ زنی فاز سوم طرح نوسازی ایرالکو در راستای کاهش آلودگی این کارخانه از اولویت های مهم و اساسی در دور چهارم سفر هیئت دولت به استان مرکزی است.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت خروج واحد آند سازی کارخانه آلومینیوم سازی اراک به خارج از کارخانه بیان داشت: استقرار واحد پخت آند در خارج از کارخانه از مصوبات دولت است و در راستای اجرای این مصوبه هرگز کوتاه نخواهیم آمد.
استاندار استان مرکزی همچنین با اشاره به فعالیت خط قدیمی کارخانه آلومینیوم سازی اراک گفت: بخش عمده ای از خط قدیمی با اجرای طرح نوسازی تعطیل شده و تعطیلی مابقی این خط با اجرای فاز ۳ طرح نوسازی قطعا عملیاتی خواهد شد.
شعبانی فرد یاداور شد: کمیته ای با مسئولیت دادستان و با حضور تشکل های مردم نهاد، مدیرکل امنیتی استانداری مرکزی، مدیرعامل ایرالکو و فرماندار شهرستان اراک موضوع تعطیلی واحد قدیمی کارخانه ایرالکو را به جد دنبال می کنند.
تعیین تکلیف اعتبارات پروژه بیمارستان ولی عصر اراک در دور چهارم سفر هیئت دولت
استاندار استان مرکزی در ادامه با تاکید بر ضرورت احداث پروژه بیمارستان ولی عصر اراک گفت: تعیین تکلیف اعتبارات مصوب این پروژه مهم و حیاتی از دیگر اولویت های استان مرکزی در دور چهارم سفر هیئت دولت به استان مرکزی است.
شعبانی فرد گفت: تخصیص اعتبارات مصوب ۳۸ میلیارد ریالی دولت به طرح نوسازی بیمارستان ولی عصر اراک در دور چهارم سفر به جد دنبال خواهد شد.
وی نارضایتی مردم از وضعیت بیمارستان ولی عصر اراک را به خاطر ظرفیت بالای پذیرش بیمار در این بیمارستان عنوان کرد و گفت: در حالی که بیمارستان ولی عصر اراک یک بیمارستان ۳۸۰ تختخوابی است روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر به این مرکز درمانی مراجعه و انتظار خدمات رسانی مطلوب را دارند که با این شرایط امری محال است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها