Portal_background_image

استاندار: استان مركزي بايد رهرو راه امام (ره) باشد

استاندار گفت: استان مركزي استان امام (ره) است و بايد رهرو راه امام (ره) باشد.

علي اكبر شعباني فرد در دوازدهمين جلسه شوراي آموزش و پرورش استان مركزي كه روز دوشنبه در محل استانداري برگزار شد، گفت: استان مركزي استان فرهيخته و بزرگي است استان مركزي استان امام (ره) است و بايد رهرو راه امام باشد.


وی ضمن تقدير از تلاش و همكاری تمامی دست اندركاران برگزاری انتخابات نهمين دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: عليرغم تلاش دشمنان برای ايجاد دلسردی و ترغيب مردم نسبت به عدم حضور در انتخابات شاهد حضور يكپارچه مردم سراسر كشور در انتخابات بوديم.


شعبانی‌فرد با اشاره به حضور 65 درصدی مردم استان در انتخابات نهمين دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: خوشبختانه فضای انتخابات در استان با شور، نشاط و سلامت همراه بود و شاهد كمترين تخلف انتخاباتی در استان بوديم.


استاندار با اشاره به اينكه استان مركزي كمترين تخلف تبليغاتي را در سطح كشور داشته است، گفت: برنده واقعي اين انتخابات مردم بودند و مردم استان مركزي با حضور پرشور خود در انتخابات عزت آفريدند.


وي با شاره به اينكه استان مركزي استاني است كه هم توليد علم ميكند و هم توليد ثروت ادامه داد: استان مركزي استان حساسي است كه خيلي چيزها در سطح ملي دارد توليد ميكند شأن و جايگاه استان بايد در شأن و جايگاه امام (ره) باشد.


استاندار در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به ظرفيت بالای استان مركزی در تمامی عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غيره تصريح كرد: استان مركزی با توليد 25 درصد از سوخت كشور نقش مهمی در پيشرفت اقتصادی كشور دارد.


شعبانی‌فرد در ادامه از افزايش حقوق كاركنان شهرهايی از استان كه مشمول طرح بدی آب و هوا هستند، خبر داد و گفت: برابر با مصوبه هيات وزيران و بنا بر ابلاغ معاون اول رئيس جمهور، حقوق كاركنان دولت كه در شهرهای آلوده مانند اراك به خدمت می‌پردازند از 20 تا 25 درصد افزايش خواهد يافت.


وی افزود: در قالب اين طرح كاركنان دارای مدرك كارشناسی ارشد تا سقف 25 درصد و كاركنان دارای مدرك كارشناسی و پايين‌تر تا سقف 20 درصد افزايش حقوق خواهند داشت

سيف‌الله كريم‌زاده، مديركل آموزش و پرورش استان مركزی نيز در اين جلسه با اشاره به رتبه سوم شورای آموزش و پرورش استان، تصريح كرد: شورای آموزش و پرورش استان در سال‌جاری 14 طرح در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش را در جلسات اين شورا مطرح كرد كه اكثر اين طرح‌ها اجرايی و برخی از آن‌ها نيز در حال انجام است.


وی در ادامه با اشاره به اجرايی شدن طرح سند تحول بنيادين آموزش و پرورش، تصريح كرد: مسئوليت تنظيم سند تحول بنيادين آموزش و پرورش به‌عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم‌چنين شورای عالی آموزش و پرورش بوده كه تعدادی از سرفصل‌های بخش‌های مختلف سند تحول بنيادين آموزش و پرورش در سال 91 بايد اجرايی شود.


كريم‌زاده افزود: اجرای طرح 6.3.3 كه در قالب آن نظام ابتدايی در شش سال، نظام راهنمايی در سه سال و نظام دبيرستان نيز در سه سال آموزشی انجام می‌شود يكی از موارد سند تحول بنيادين آموزش و پرورش است.


اين مقام مسئول در پايان، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی آزمون كنكور در سال 93 حذف می‌شود، لذا دوره پيش‌دانشگاهی موجوديت خود را از دست داده و به تدريج از نظام آموزش و پرورش حذف می‌شود.


در پايان جلسه شوراي آموزش و پرورش سه دستور كار، نهضت سواد آموزي، طرح مدرسه مهر و اعتبار تخصيصي براي طرح هاي پيشنهادي سال 91 نيز بحث و بررسي شد.

در این جلسه 600 میلیون ریال برای پالایش اسمی بی سوادان، 150 میلون ریال برای اجرای طرح مدرسه مهر و هفت میلیارد ریال اعتبار برای طرح های شورای آموزش و پرورش این استان در سال 91 مصوب شد.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها